Umělecký kurs– poslední pokyny!!!

Autor: Mgr. Aleš Říman <riman(at)ghb.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 30. 05. 2016

Čas se pomalu nachyluje a nezbývá než se podělit o poslední nutné informace.

Čas se pomalu nachyluje a nezbývá než se podělit o poslední nutné informace. Největší skupina odjíždí autobusem od školy v pátek 3. 6. ve 14.30. Skupina ze Slovenska svou strastiplnou pouť ukončí až v 16.30, kdy by ji měl do Želiva dopravit mikrobus z havlíčkobrodského nádraží. Kurs bude slavnostně zahájen za přítomnosti představitelů kláštera v pátek 3. 6. 2016 v 17.00. Ve světové premiéře při této příležitosti zazní skladba Václava Růžka, kterou loni na kursu s barokní inspirací rozpracoval a později dokončil.

Samotný program začne komentovanou prohlídkou kláštera a klášterního kostela a společným happeningem nazvaným Nanebevstoupení Josefa Čapka. Večer vystoupí experimentální nekapela Krylofonie (první společný koncert po osmi letech!) s pořadem Prokletý básník Karel Kryl.

A pak už to poběží jak na drátkách, den za dnem, hodinu za hodinou, program za programem a najednou bude pátek s naprostým vrcholem – velkolepou dekadentní slavností prošpikovanou shakespearovskými špízy za zvuků nadpozemských renesančních polyfonií!! Připravili jsme si pro vás Krvavej den zakončený božskou Bowie night, Prokletej den, Mezinárodní den Williama Shakespeara a jeho žen s vrcholem v podobě divadelního představení Nahatý Shakespeare divadla Tramtárie, Den sovy vypointovaný bouřlivou svatojánskou nocí, Dekadentní den i Angažovaný den, kterému tak trochu říkáme Hraběcí.

Kromě již zmíněné světové premiéry na slavnostním zahájení pro vás chystáme dvě velkolepé soutěže – o nejlepšího žijícího Davida Bowieho a televizní show v podobě dekadentního desetiboje. Další novinkou bude komponovaný literární pořad kombinovaný se scénickým čtením Jak se Karel Šebek ztratil i smrti v režii Jana Salveta, scénický dialog Jiřího Ortena a Ivana Blatného …a nevím, zda jsem živ opráší a znovuuvedou Hynek Bouchal a Aleš Říman. Osobnost Ladislava Nováka přijede představit Milan Zeibert, komiksový workshop povedou Martin Šinkovský a Aneta Yochim. Divadelní workshopy garantuje režisér a dramatik Vladislav Kracík. Svá autorská čtení přednesou Miloš Doležal a Jan Těsnohlídek mladší.

Co s sebou? Pochopitelně oblečení do každého počasí na osm dní (zároveň i nějaké lepší oblečení na závěrečnou slavnost. Nemyslím smokingy a večerní šaty, ale prostě něco lepšího). Dále něco, co odolá dešti, bohužel to na něj celkem vypadá. Hygienické a jídelní potřeby. Jídlo, protože večeře není v ceně (alternativou je možnost si večeře na místě přiobjednat!!!!). Kapesné, to je jasné. Pravidelně užívané léky, průkaz totožnosti a průkaz pojištěnce.

Pokud jde o speciální potřeby, byli bychom rádi, abyste si s sebou vzali nějaké vhodné oblečení a případně líčidla na dva společné programy – Bowie night a dekadentní den. Měli byste se být schopni proměnit Davida Bowieho v libovolné fázi jeho kariéry a v dekadentního dandyho či ženu. Davida si najděte na internetu a vezměte to, prosím, se vší vážností – takže paruku, něco křiklavého na sebe, nějaké šminky, ať vám to prostě sluší (zas s sebou neberte půlku šatníku :-). A něco podobného i na ten dekadentní den. Prostě si zkuste zadat do vyhledávače decadent fashion a přemýšlejte a hlavně buďte výstřední a sví!!!  Pokud máte doma nějaký pěkný nebo pěkně dekadentní (čti jakýkoliv funkční) svícen a je vhodný k transportu, prosím, vemte ho taky!

Pokud jde o speciální potřeby pro jednotlivé skupiny, výtvarníci je mají ve facebookové skupině (pokud jste to ještě neučinili, promptně se připojte k facebookové skupině UMĚLECKÝ KURZ GHB, 2016, Sen noci/ Nesen nenoci!!!).

Pokud jde o hudebníky, bavili jsme se o tom, že sháníme co možná největší množství bubínků či bongo bubínků. Pokud jde o skupinu literární, prosím, neopomeňte pořádný sešit nebo blok, rozmanité psací potřeby včetně pastelek a obyčejných tužek a krom výše uvedeného ještě černý rolák anebo sako (případně něco podobného).

Pokud jde o páteční slavnost, bude se konat od čtyř hodin odpoledne a znovu jako loni bude zajištěna doprava z Havlíčkova Brodu a zpět pro všechny zájemce z řad rodičů i zaměstnanců školy. Program může probíhat až do cca 21.30! Prosím všechny zájemce, aby kontaktovali kolegyni Pořízovou (porizova@ghb.cz). Jinak s jakoukoliv nesrovnalostí kontaktujte mě (riman@ghb.cz, 739 028266).

A ještě něco – z kursu se vracíme v sobotu 11. 6. před polednem, takže oběd už bude od maminky!

Těšíte se? Teď nemyslím na ten oběd. My ano!!!!!!!!

Tak v pátek.

Za umělecké vedení kursu                         Aleš Říman.