Dívky a programování?

Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková <simunkova(at)ghb.cz>, Téma: Informatika (ICT), Vydáno dne: 01. 05. 2016

Na konci března se tři dívky z vyššího gymnázia zúčastnily akce pořádané firmou Google. Nebyla to první akce s nabídkou zaměřenou na seznámení dívek s problematikou IT - součástí podobné aktivity je i letní pobyt, o kterém také informujeme.

Google: holky a kódování

Informace o konání akce zaměřené na podporu dívek přímo ve firmě Google jsme se dozvěděli na poslední chvíli, přesto byly všechny tři zájemkyně z řad našich studentek pozvány koncem března do pražského sídla firmy. Veronika Švecová a Tereza Havelková z kvinty shrnuly dojmy z podnětného dne:

V úterý 29. 3. 2016 jsme se zúčasnily projektu Holky a kódování, který byl pořádán v pražském Googlu. Měly jsme možnost si samy něco naprogramovat, hlavně pomocí JavaScriptu, a poté o tom s lektory diskutovat. Celá přednáška byla spíše motivační.

Poslechly jsme si zkušenosti známých programátorek, které říkaly, že se o IT začaly zajímat až v posledních ročnících středních škol, že nikdy není pozdě začít. Hlavní je podle nich mít tu vášeň pro vymýšlení nových věcí a nikdy se nepřestat zdokonalovat. Všichni lektoři tam byli velice vstřícní a přátelští, což dokazovalo i to, že nám na začátku dne řekli, ať jim všem tykáme. Po po celém skvělém dni nabitém programem jsme měli možnost se podívat po celém sídlu Googlu. Kdyby jsme měly možnost podívat se tam znovu, tak neváháme.

Czechitas: letní škola

Letní škola IT je týdenní tábor určen pouze pro holky ze středních škol, který je zaměřen na úplné začátečnice. Pro letošní ročník 2016 v Praze a Brně. Během jednoho týdne se dozvíte jak vklouznout do světa IT, co to všechno vlastně znamená a jak to chodí v praxi. Naučíte se základy tvorby webu, programování i grafiky. Další informace: web projektu Czechitas