Soutěž v předčítání německých textů

Autor: Mgr. Eva Součková <souckova(at)ghb.cz>, Téma: Německý jazyk, Vydáno dne: 17. 04. 2016

Dvě studentky našeho gymnázia se počátkem dubna zúčastnily celostátního kola soutěže v předčítání německých textů. Ve velké konkurenci ostatních gymnázií si vedly výborně.



Soutěž s názvem "Bücherwurm" (Knihomol) pořádá Goethe centrum Pardubice a naše škola se jí účastní již poněkolikáté.

Ve středu 6. dubna proběhlo celostátní kolo v divadle Exil v Pardubicích. Úkolem soutěžících bylo přečíst vybraný úryvek z knihy "Spiegelkind" od Aliny Bronsky. Porota, ve které nechyběli rodilí mluvčí, zástupci Goethe institutu i vyučující vysokých škol, hodnotila výslovnost, přednes a techniku čtení. Soutěž byla rozdělena do několika kategorií (základní školy, nižší stupeň gymnázií, vyšší stupeň gymnázií, odborné střední školy a studenti pocházející z bilingválního prostředí). Na vítěze čekaly knižní odměny, přičemž hlavní cenou byla také kniha, tentokrát ovšem perníková.

Naše studentky Gabriela Zukalová (4.D) a Markéta Vodrážková (4.A) obsadily ve svých kategoriích 2. a 5. místo. Gabriela přitom ztratila vzhledem k vítězi pouze jeden bod. Studentkám patří velké poděkování za vzornou reprezentaci naší školy a za odvahu, se kterou vystoupily na pódiu před zcela zaplněným divadlem.

Bücherwurm
Bücherwurm