Přípravy na další ročník uměleckého kursu jsou v plném proudu!

Autor: Mgr. Aleš Říman <riman(at)ghb.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 01. 03. 2016

Již v tomto týdnu se uskuteční první schůzky potenciálních zájemců. Neváhejte a přihlašte se u jednotlivých vyučujících!

Za oknem to tak v žádném případě nevypadá, ale jaro i léto se nezadržitelně blíží a s ním i další ročník tradičního uměleckého kursu, který se v tomto školním roce uskuteční od 3. do 11. 6. (pátek až následující sobota) 2016, a to opět v želivském klášteře.

Již tradičně se na jeho organizaci budou podílet Gymnázium Havlíčkův Brod a Gymnázium Vrchlabí, nově se pak kursu zúčastní naše partnerské Gymnázium Školská 7 ze Spišské Nové Vsi.

Letošní ročník nese název Sen noci / Nesen nenoci s podtitulem Souborné dílo WS v oparu umělých rájů konce století a je dedikován Ofélii, sv. Norbertu, sv. Haštalovi, sv. Davidu Bowiemu a Jaroslavu Panuškovi.

Co nás čeká, je tedy zřejmé. Tak jako v loňském roce budeme i letos rozděleni do třech skupin (výtvarné, literární a hudební) a necháme se ve své tvorbě inspirovat především opojlivým fin de siecle a poddajnou zralostí Shakespearovou, navštíví nás celá řada zajímavých hostů z řad umělců i odborné veřejnosti, a když budeme mít náhodou chvilku na oddech, budeme žít a dýchat zdejší genius loci, abychom to bez Želiva ty dva roky vydrželi (pozor, velký umělecký kurs se od letoška bude konat s dvouletou periodicitou, v lichých rocích se budou konat "pouze" kurs výtvarný a kurs literární, a to v podstatně komornější podobě!!!).

O uměleckou náplň kursu se jako již tradičně postarají Daniel Koráb a Jan Salvet (VV), Aleš Říman a Radka Pořízová (lit) a Josef Secký a Ondřej Láska (HV), z gymnázia ve Spišské Nové Vsi posílí náš tým Dagmar Jurašková. Ekonomický chod kursu zaštítí Luděk Sedlák, těšíme se i na naše abiturienty, které bychom tentokráte využívali coby své asistenty s konkrétními rolemi a úkoly, tudíž prosíme, aby se nám přihlásili předem a co nejdříve!

A nyní to nejdůležitější - co dělat, pokud mám zájem se kursu zúčastnit:

JIŽ V TOMTO TÝDNU SE KONÁ SCHŮZKA ZÁJEMCŮ O LITERÁRNÍ SEKCI (ČTVRTEK 3. 3. O VELKÉ PŘESTÁVCE V UČEBNĚ V KOZÍ ULICI) A VÝTVARNOU SEKCI (PÁTEK 4. 3. O VELKÉ PŘESTÁVCE V ATELIÉRU), ZÁJEMCI O HUDEBNÍ SEKCI SE SEJDOU V PŘÍŠTÍM TÝDNU (DATUM BUDE VZÁPĚTÍ UPŘESNĚNO - ŠKOLNÍ ROZHLAS, FACEBOOKOVÁ STRÁNKA KURSU A GHB).

Neváhejte a přijďte všichni, jak vy, kteří jste se již hlásili, případně jste již byli svými vyučujícími osloveni, tak vy ostatní, nestyďte se! A těšte se, protože my se také těšíme.

 

Za přípravný tým uměleckého kursu

Aleš Říman.