Projekt JAZYKY

Autor: PhDr. Luděk Sedlák <sedlak(at)ghb.cz>, Téma: Projekty a exkurze, Vydáno dne: 18. 02. 2016

Nekonečné cesty autobusem, prohlídky na letištích, někdy ne zrovna lahůdkové svačinky, strach ze záplav na Riviéře i listopadové obavy z teroristů jsou už zapomenuty a zůstávají jen příjemné vzpomínky na okouzlující místa a skvělé lidi... a samozřejmě mnohem lepší jazykové dovednosti všech účastníků.Nekonečné cesty autobusem, prohlídky na letištích, někdy ne zrovna lahůdkové svačinky, strach ze záplav na Riviéře i listopadové obavy z teroristů jsou už zapomenuty a zůstávají jen příjemné vzpomínky na okouzlující místa a skvělé lidi... a samozřejmě mnohem lepší jazykové dovednosti všech účastníků.

Odesláním závěrečné monitorovací zprávy na ministerstvo školství jsme na GHB ukončili projekt JAZYKY, v jehož rámci jsme prostřednictvím čtenářských dílen pozvali studenty do podivuhodného světa krásné literatury a umožnili pedagogům i jejich svěřencům zdokonalit se v cizích jazycích.

Jazykových kurzů pro učitele v Anglii, Německu a Francii se zúčastnilo 5 vyučujících a na jazykově-vzdělávací pobyty pro žáky ve stejných zemích vyjeli 43 studenti našeho gymnázia. Těší nás, že účastníci hodnotili zahraniční kurzy velmi kladně a projevili ohromný zájem o případné budoucí akce tohoto druhu. Nemenší radost máme z obohacení školní knihovny o stovku špičkových děl naší i světové literatury i ze zájmu studentů o ně.

Čtenářské dílny i jazykové pobyty v takovém rozsahu bylo možné uskutečnit díky téměř milionové dotaci poskytnuté naší škole Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR z Evropského sociálního fondu a Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost. Děkujeme za tuto podporu a dovolujeme si vyjádřit naději, že ministerstvo vykročí tímto směrem ještě rázněji.

Nebudeme však čekat se založenýma rukama. Již nyní zvažujeme možnosti zahraniční spolupráce zastřešené programem Erasmus+, neboť znalost cizích zemí a jejich jazyků považujeme za jeden z klíčů k budoucímu uplatnění našich studentů.

Jazykový pobyt ve Francii
Jazykový pobyt ve Francii
Jazykový pobyt ve Francii
Jazykový pobyt ve Francii