Opět zlaté

Autor: Mgr. Monika Sedláčková <sedlackova(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 11. 01. 2016

Dne 6.1.2016 odjely naše studentky Jitka Brožová 3.D, Kateřina Libusová 3.D, Pavlína Jindrová 6.A, Klára Nováková 7.A, Aneta Pavlasová 5.A, Natálie Medová 1.D, Urangoo Darkhanbaatar 1.D, Barbora Bucherová 1.C, Natálie Šulcová 1.C, Eliška Novotná 1.C a Sabina Lukšíčková 1.C do Ledče nad Sázavou, kde se opět po dvou letech konalo Republikové finále o pohár AŠSK. Naše studentky obhajovaly mistrovský titul a i tentokrát vítěz postupoval na Světový školní šampionát v házené.Dne 6.1.2016 odjely naše studentky Jitka Brožová 3.D, Kateřina Libusová 3.D, Pavlína Jindrová 6.A, Klára Nováková 7.A, Aneta Pavlasová 5.A, Natálie Medová 1.D, Urangoo Darkhanbaatar 1.D, Barbora Bucherová 1.C, Natálie Šulcová 1.C, Eliška Novotná 1.C a Sabina Lukšíčková 1.C do Ledče nad Sázavou, kde se opět po dvou letech konalo Republikové finále o pohár AŠSK. Naše studentky obhajovaly mistrovský titul a i tentokrát vítěz postupoval na Světový školní šampionát v házené.

Turnaje se zúčastnilo 6 týmů, které byly rozlosovány do dvou skupin. Na naše hráčky čekaly studentky z Gymnázia Olomouc a domácí hráčky Gymnázia, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou. Vítězové skupin postupovali přímo do semifinále, zbývající družstva hrála čtvrtfinálové zápasy o postup do semifinále.

Prvním soupeřem našich dívek bylo Gymnázium Olomouc, které mělo, podobně jako ostatní školy, velmi dobrý tým. Holky skvěle vstoupily do zápasu, vybudovaly si dvoubrankový náskok, který si udržely po celou dobu a po kvalitním výkonu zaslouženě vyhrály. Druhým soupeřem byly domácí hráčky z Ledče nad Sázavou. V tomto poledním utkání holky splnily roli favoritek a celkem pohodově vyhrály, čímž si zajistily přímý postup do semifinále.

Naším semifinálovým soupeřem byla Střední zdravotní škola Plzeň, která ve svém čtvrtfinálovém zápase porazila Gymnázium Ústí nad Labem. Byl to již třetí zápas během jednoho dne a na hráčkách byla pochopitelně znát malá únava. Nicméně vidina finále byla silným motivačním impulsem. I přes nepříjemnou osobní obranu některých našich hráček, podaly holky skvělý kolektivní výkon a vybojovaly si postup do závěrečných bojů.

Ve finále byly našimi soupeřkami opět hráčky z Olomouce, které si ve svém semifinále poradily s pražským Gymnáziem, Postupická ulice. Olomoucké hráčky také na naši Jitku Brožovou nasadily osobní obranu. Přes trochu rozpačitý začátek utkání, kdy už naše studentky prohrávaly 1 : 4, holky zabraly a zlepšeným útokem, který přesnými střelami podpořila Jitka Brožová a v bráně  famózními zákroky Kateřina Libusová, zápas otočily a vyhrály Republikové finále poháru AŠSK. Tím si zajistily postup na Světový školní šampionát v házené, který se uskuteční ve francouzském městě Rouen, od 11.3. - 19.3.2016. Jitka Brožová byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou turnaje a zároveň se s 30 střelenými brankami stala nejlepší střelkyní Republikového finále.

Celému týmu moc gratulujeme za obhajobu titulu nejlepší a nejkrásnější a k postupu do Francie. I zde jim přejeme mnoho sportovního štěstí. Děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

 

Výsledky:

GHB - Gymnázium Olomouc                                                  17 : 13

GHB - Gymnázium, SOŠ a VOŠ Ledeč n/S                             17 : 10

GHB - SZŠ Plzeň                                                                   19 : 17

GHB - Gymnázium Olomouc                                                  15 : 11

 

Konečné pořadí:

1. místo     Gymnázium Havlíčkův Brod

2. místo     Gymnázium Olomouc

3. místo     Gymnázium Praha, Postupická ul.

4. místo     Střední zdravotní škola Plzeň

5. místo     Gymnázium, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou

6. místo     Gymnázium Ústí nad Labe