Spolupráce s Mensou přinese pravidelné testování IQ na Vysočinu

Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková <simunkova(at)ghb.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 05. 01. 2016

Díky spolupráci s naší školou začala společnost Mensa nabízet pravidelné testování IQ pro veřejnost. Jedná se o zatím jedinou možnost testování na Vysočině.

Díky spolupráci s naší školou začala společnost Mensa nabízet pravidelné testování IQ pro veřejnost. Jedná se o zatím jedinou možnost testování na Vysočině - dosud měli zájemci nejbližší testování v Brně či Praze. K testování se mohou přihlásit dospělí a mládež od 14 let, testování dětí zatím v nabídce není.

Test trvá 40 minut a lze jej opakovat maximálně třikrát s minimálně roční přestávkou mezi jednotlivými pokusy. Účastník obdrží mezinárodně platné potvrzení o absolvování s udaným IQ, výsledky jsou kalibrované s ohledem na věk. Výsledek lze využít pro vstup do Mensy, při žádosti o zaměstnání nebo pro prominutí přijímacího řízení na některou VŠ ( FIT VUT Brno, FI MU Brno - vždy ověřte aktuálnost informace). Více informací o testování najdete na webu společnosti Mensa ČR.

Pravidelné testování bude probíhat první nebo druhý čtvrtek v měsíci od 16.00 v přízemí naší budovy, nejbližší testování proběhne ve čtvrtek 14. ledna 2016. Na testování je nutné se elektronicky přihlásit, počet míst je omezen. Studenti naší školy mají stálou výraznou slevu.

Gymnázium Havlíčkův Brod je jednou z mála škol na Vysočině, které obdržely statut školy spolupracující s Mensou. Také touto spoluprací naše škola zvyšuje nabídku aktivit pro podporu nadání v našem kraji.