Zájezd do předvánoční Vídně

Autor: Mgr. Eva Součková <souckova(at)ghb.cz>, Téma: Německý jazyk, Vydáno dne: 20. 12. 2015

V adventním čase se uskutečnila exkurze do hlavního města Rakouska.

Weihnachtsmärkte

 Dne 10. prosince se vybraní studenti zúčasnili zájezdu do předvánoční Vídně. Prohlédli jsme si zajímavé památky, které by neměl opomenout žádný návštěvník Vídně: Neues Rathaus, Burgtheater, Parlament, Kunsthistorisches Museum, Naturhistorisches Museum, Staatsoper, Karlskirche, Stadtpark, Stephansdom, Hofburg, Schatzkammer, Hundertwasserhaus. Celou exkurzi završila návštěva vánočních trhů, kde jsme mohli zakusit pravou předvánoční atmosféru, i když počasí odpovídalo spíše podzimu.

Zde přinášíme ohlasy studentů sexty:

Vojta: Exkurze do Vídně byla velice obohacující. Viděli jsme památky, ke kterým se člověk lehce nedostane. Už se těším, až tam zase někdy pojedu.

Pája: Rakousko je nádherná země a návštěva vídeňských vánočních trhů patří mezi skvostné zážitky v předvánoční době. Památky Vídně jsou impozantní, ale rozhodně nestačí jediný den na jejich navštívení. Jsem si jistá, že jsem zde nebyla naposledy.

Jonáš: Poznali jsme kulturní část Vídně. Zájezd byl nepochybně vyčerpávající, ale zajímavý a přínosný.

Hundertwasserhaus

Hundertwasserhaus

Rathaus

Rathaus

 Honza: Exkurze se mi líbila. Vídeň byla krásná a památky jsem si užil.

Vojta: Byla to velmi pěkná exkurze. Prohlédli jsme si nejznámější památky, jen jsme měli málo času prohlédnout si předměty našeho zájmu důkladněji. Příště by pobyt mohl být delší.

Honza: Exkurze byla velmi hezky naplánovaná a zorganizovaná. Za celý den jsme prošli "the best of" Vídeň. Jediné, co bych změnil, je více času na samotné vánoční trhy.

Martin: Exkurze do Vídně byla velmi zajímavá. Viděli jsme hodně krásných památek a myslím, že všichni si to museli užít. Do Vídně se určitě rád podívám ještě jednou.

Parlament

Karlskirche

Hofburg

Stephansdom

 Petra: Ve Vídni se mi velice líbilo, nejvíce mě zaujaly vánoční trhy a také nejznámější vídeňské památky. Každému můžu Vídeň jen a jen doporučit.

Elena: Byla to jedna z nejlepších exkurzí. Autobus byl velmi dobrý a pohodlně se tam spalo na zpáteční cestě. Všechny památky už jsem předtím navštívila s rodinou, ale aspoň jsem si je oživila. Všechno je prostě lepší než den strávený ve škole.

Matěj: Exkurze byla pěkná, ale bylo málo času prohlédnout si památky. Příště by mohla být delší.

Míša: Na tomto výletě se mi líbilo, že za tak krátkou dobu jsme stihli projít velkou část Vídně, podívat se třeba i do klenotnice v Hofburgu, také nakoupit nějaké dárky na Vánoce. Poznali jsme hodně památek Vídně, které se nám pak hodily do písemky.

Stephansdom

Weihnachtsmärkte
 
Panorama

Hofburg

 Pavel: Exkurze byla velice zajímavá, jen jsme mohli strávit více času na vánočních trzích. 

Ida: Exkurze se mi moc líbila, příjemně jsem se naladila na vánoční atmosféru. Nikdy bych nevěřila, že se toho dá tolik stihnout za jediný den!

Anička: Exkurze do Vídně se mi moc líbila. Poznali jsme nejznámější památky a skvosty, dokonce jsme navštívili i královskou klenotnici. Celou exkurzi jsme zakončili tradičními vánočními trhy, jen škoda, že jsme tam nemohli zůstat déle.

Bětka: Výlet do Vídně se mi velmi líbil, viděli jsme velké množství památek a celý den jsme zakončili  na tradičních vánočních trzích, kde jsme si to užili nejvíce.

 

Společné foto

 

Foto: Adam Šimek, Eva Součková