Prázdninové rekonstrukce a investice

Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. <bouchal(at)ghb.cz>, Téma: Různé, Vydáno dne: 03. 08. 2015

Stejně jako v předchozích letech prochází i o letošních prázdninách naše gymnázium rekonstrukcemi a proměnami, jež by měly vést k dalšímu zvýšení uživatelského komfortu.

Stejně jako v předchozích letech prochází i o letošních prázdninách naše gymnázium rekonstrukcemi a proměnami, jež by měly vést k dalšímu zvýšení uživatelského komfortu.

Náhodný návštěvník, který do budov školy vstoupí na přelomu července a srpna, bude jen stěží věřit tomu, že by zde od prvního září 2015 měla odstartovat běžná každodenní výuka. Probíhá totiž druhá etapa rekonstrukce elektroinstalace, která zahrnuje kompletní výměnu slaboproudých rozvodů v suterénu a přízemí staré budovy a výměnu silnoproudých a slaboproudých rozvodů ve druhém, třetím a čtvrtém patře nové budovy.

Druhá etapa rekonstrukce pochopitelně navazuje na první, jež probíhala o loňských prázdninách. Výsledkem celé investice bude mj. nově řešené osvětlení veškerého interiéru budovy, funkční, veřejně přístupná wi-fi síť v celém areálu školy, protipožární systém napojený na pult hasičského záchranného sboru, zabezpečovací systém napojený na pult policie a nový klíčový, rozhlasový a kamerový systém. Celková výše investice do elektroinstalace přesahuje 13 milionů Kč.

Během nového školního roku na gymnáziu také začne fungovat dosud nevyužívaný prostor podkroví staré budovy. To během jara 2015 prošlo stavebními úpravami za 3,5 milionů Kč a vzniká v něm tzv. badatelské centrum, které by mělo být během srpna vybaveno speciálními technologiemi a nástroji pro fyziku, chemii a biologii, jejichž pořizovací cena činí 2,5 milionů Kč. Díky těmto investicím studenti budou moci pracovat mj. s mimořádně přesným mikroskopem, zkoumat vlastnosti světla, mikrosvěta či provádět spektometrii na vysokoškolské úrovni.

Právě probíhající rekonstrukce si můžete zpřítomnit několika fotografiemi od Jaroslava Kocmana.