Mobilní aplikace pro přístup k průběžné klasifikaci

Autor: Mgr. Jiří Rojka <rojka(at)ghb.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 18. 12. 2014

Ikona programu BakalářiVýrobce evidenčního programu Bakaláři vydal aplikaci pro mobilní zařízení pro přístup k systému Bakaláři. Rodiče našich studentů tak mohou sledovat aktuální školní informace (průběžné známky, rozvrh, suplování atd.) přímo ve svém mobilu. Aplikace je bezplatná, více informací najdete uvnitř článku.

Výrobce evidenčního programu Bakaláři vydal aplikaci pro mobilní zařízení pro přístup k systému Bakaláři. Rodiče našich studentů tak mohou sledovat aktuální školní informace (průběžné známky, rozvrh, suplování atd.) přímo ve svém mobilu. Aplikace je bezplatná a je určena pro rodiče a žáky, verze pro učitele se připravuje.

Aplikace se jmenuje Bakaláři - žákovská knížka a lze ji nainstalovat pomocí služby Obchod Play. Je použitelná na mobilních zařízeních se systémem Android 4.0 a vyšším. Pomocí této aplikace lze sledovat průběžné známky studentů (na GHB ve třídách 5.A, 6.A, 1.C, 1.D, 2.C, 2.D), aktuální rozvrh včetně suplování, absenci žáka v uplynulém období a řadu dalších informací. V aplikaci lze vytvořit více profilů pro jednotlivé žáky (pokud například chodí na naši školu sourozenci).

Návod pro rodiče žáků GHB: po instalaci je nutné přihlásit se do aplikace. Jako adresu serveru použijte adresu ghb1.hbnet.cz:88/bakaweb/ . Jako přihlašovací jméno a heslo zadejte údaje, které používáte pro přístup do systému přes webové rozhraní. Máte-li u nás více žáků, můžete na záložce Účty vytvořit každému z nich vlastní profil. Více informací o aplikaci najdete na android.bakalari.cz.

V případě problémů s aplikací pište na adresu android@bakalari.cz, popřípadě na adresu rojka@ghb.cz.