Výsledky krajského kola Logické olympiády 2014

Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková <simunkova(at)ghb.cz>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 10. 11. 2014

Přinášíme výsledky soutěže, která se konala na naší škole v pátek 7. listopadu. Zúčastnilo se celkem 147 soutěžících ve třech kategoriích, z nichž 10 pokračuje do pražského celostátního finále. Je mezi nimi i student našeho gymnázia.

V pátek 7. listopadu 2014 se na naší škole konalo krajské kolo Logické olympiády. Zúčastnilo se celkem 147 soutěžících ve třech kategoriích, z nichž 10 pokračuje do pražského celostátního finále.

Vítězům blahopřejeme a všem postupujícím přejeme úspěch při reprezentaci našeho kraje ve finále, které se uskuteční 1. prosince v Míčovně Pražského hradu.

Kategorie A

  1. Martin Kosprd, ZŠ V Sadech, Havlíčkův Brod
  2. Matěj Ságl, ZŠ a MŠ Kamenice u Jihlavy
  3. Štěpán Taláček, ZŠ Havlíčkova, Jihlava

Kategorie B

  1. Jindřich Dítě, ZŠ Komenského, Žďár nad Sázavou
  2. Ondřej Med, Gymnázium Jihlava
  3. Jakub Veřtát, ZŠ Vackova, Kamenice nad Lipou
  4. Jan Šimůnek, Gymnázium Havlíčkův Brod

Kategorie C

  1. Stanislav Kruml , Gymnázium Chotěboř
  2. Martin Kutiš, Gymnázium dr. A.Hrdličky Humpolec
  3. Tomáš Kuchař, SŠ průmyslová, technická a automobilní Jihlava

 

Počet postupujících z krajského kola v jednotlivých kategoriích se určuje každoročně v závislosti na počtu obyvatel kraje a počtu soutěžících v online kole. Při shodném bodovém výsledku se pořadí určuje dle výsledku 1. testu (obsahuje otevřené úlohy - nelze tipovat) - k výsledku jsou přičteny desetiny, kvůli odlišení pořadí.

Oficiální výsledková listina krajského kola bude nejpozději 12. 11. k dispozici na stránkách Logické olympiády. Fotky z krajského kola budou také brzy zveřejněny.

Soutěž celostátně podpořila Nadace The Kellner Family Foundation a škola Open Gate, krajské kolo proběhlo za finanční podpory Kraje Vysočina a pod záštitou starosty města Havlíčkův Brod Mgr. Jana Tecla. Věcné ceny pro všechny soutěžící venovaly firmy Aquacomp Hard, s.r.o., Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Česká spořitelna, Všeobecná zdravotní pojišťovna, město Havlíčkův Brod, Krajská knihovna Vysočiny a Kraj Vysočina.

O konání soutěže informují i média (seznam postupně doplňujeme): Vysočina news.

Všem, kteří se na organizaci krajského kola podíleli, patří poděkování.