Informace pro zájemce o studium

Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. <bouchal(at)ghb.cz>, Téma: Přijímací řízení, Vydáno dne: 08. 09. 2016

Gymnázium Havlíčkův Brod stejně jako v předchozích letech otevírá i pro školní rok 2017/18 dvě třídy čtyřletého cyklu a jednu třídu cyklu osmiletého: opět se tedy otevírá skvělá možnost všem, kteří se chtějí dobře připravit ke studiu na kvalitních vysokých školách.Gymnázium Havlíčkův Brod stejně jako v předchozích letech otevírá i pro školní rok 2017/18 dvě třídy čtyřletého cyklu a jednu třídu cyklu osmiletého: opět se tedy otevírá skvělá možnost všem, kteří se chtějí dobře připravit ke studiu na kvalitních vysokých školách. 

A. Příprava na přijímací řízení

Pro zájemce o studium připravujeme řadu aktivit, které by jim měly vstup na naši školu usnadnit, zde je jejich stručný výčet:

1. Přehlídka středních škol

Gymnázium mělo svůj stánek na tradiční přehlídce středních škol, která se uskutečnila v SKP v Havlíčkově Brodě ve středu 2. 11. 2016 mezi 8.00 až 17.00. Na místě bylo přítomno vedení gymnázia, jeho profesoři i studenti, zájemcům byly poskytnuty základní informace o charakteru školy i přijímacího řízení.

2. Den otevřených dveří

Na středu 16. 11. 2016 jsme připravili den otevřených dveří , který probíhal od rána až do večerních hodin. Návštěvníci si mohli prohlédnout interiér školy, zúčastnit se výuky, besedovat s vedením, profesory i studenty a v neposlední řadě si vyzkoušet přijímací zkoušky nanečisto. Přijímací zkoušky nanečisto začaly v 15.00 a počtem úloh, svým typem i časovou dotací odpovídaly skutečným přijímacím zkouškám. Při těchto přípravných přijímacích zkouškách byly přítomni naši zkušení učitelé – tvůrci „ostrých“ přijímaček, kteří radili, jak zvládnout samotné úlohy i stres a trému, které jsou s přijímacím řízením neodmyslitelně spojeny.

3. Informační den

Na středu 1. února 2017 od 14.00 připravíme informační den, který následuje bezprostředně po vyhlášení kritérií přijímacího řízení (konec ledna), návštěvníkům mj. pomůžeme a poradíme s administrací přihlášek na střední školy.

4. Trénink na přijímací zkoušky

Stejně jako v předchozích letech, připravujeme i letos bezplatné tréninkové kurzy, které povedou naši češtináři a matematici. Účastníky seznámí s tím, co všechno se od zájemců o studium na gymnáziu očekává. Kurzy proběhnou vždy ve středu 8. a 15. února, 1. a 8. března od 14.15, budou trvat devadesát minut.

Účast na všech těchto aktivitách je zcela dobrovolná a v žádném případě není podmínkou podání přihlášky ke studiu. Registrovat na tréninky se můžete už teď na mailu bouchal@ghb.cz.

5. Druhá verze přijímaček nanečisto

 Celý tréninkový maraton zakončíme druhou verzí přijímaček nanečisto, které opět vytvoří pedagogové gymnázia a které proběhnou ve středu 22. března 2017 od 14.00. 

B. Informace o charakteru školy a studia

Pokud máte zájem o studium na naší škole a chcete dostávat aktuální informace, napište nám na mail bouchal@ghb.cz. My váš kontakt zařadíme do naší databáze a o všech novinkách vás budeme obratem informovat.