Krajské kolo v basketbalu dívek

Autor: Mgr. Monika Sedláčková <sedlackova(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 27. 03. 2014

Dne 24.3.2014 se v Pelhřimově konalo Krajské kolo v basketbalu dívek. Náš tým na něj odjel oslaben o tři hráčky, což se mírně projevilo na hře pod oběma koši.

Dne 24.3.2014 se v Pelhřimově konalo Krajské kolo v basketbalu dívek. Náš tým na něj odjel oslaben o tři hráčky, což se mírně projevilo na hře pod oběma koši.Turnaje se zúčastnilo 5 týmů a hrálo se systémem každý s každým.

Naše hráčky, Lenka Netopilíková 3.D, Karolína Brožová 3.D, Barbora Kubalová 3.D, Lucie Dubnová 5.A, Michaela Kučerová 1.C a Jitka Brožová 1.D, se nejprve utkaly s Gymnáziem Pelhřimov, který byl složen, stejně jako týmy Jihlavy a Velkého Meziříčí, z hráček basketbalu. Po zbytečně zakřiknutém začátku naše dívky prohrály 14 : 22.

Druhý zápas  jsme sehrály s Velkým Meziříčím, kdy nás řada neproměněných šancí stála vítězství. Naše studentky prohrály 13 : 20. Pak přišla snadná výhra proti Gymnáziu Moravské Budějovice 29 : 4. Posledním naším soupeřembyla SŠOS Jihlava, které jsme nakonec ve vyrovnaném souboji podlehly 23 : 33.

V konečném pořadí jsme tedy obsadily 4. místo. Náš z poloviny házenkářský tým zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon, protože výrazně potrápil své ryze basketbalové soupeřky.

Všem studentkám děkujeme za reprezentaci naší školy.