Vítězství přineslo 3D tiskárnu

Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková <simunkova(at)ghb.cz>, Téma: Informatika (ICT), Vydáno dne: 16. 03. 2014

Projekt našich mladších studentů TEAmatic 3000 uspěl v soutěži Junior Internet. V sobotním finále Maria a Jan Šimůnkovi svým vystoupením přesvědčili porotu, vyhráli první místo a s ním hlavní cenu kategorie Internet věcí: 3D tiskárnu.
TEAMATIC 3000


Letos jsme se poprvé zapojili do soutěže Junior Internet, která nabízí několik soutěžních kategorií. Starší studenti se zapojili do kategorie Internet Design, do finále ovšem nepostoupili. Mladší vsadili na novou kategorii Internet věcí, kde bylo možné vyhrát jako první cenu 3D tiskárnu.

Už jenom zpráva o postupu projektu TEAmatic 3000 mezi tři nejlepší zněla neuvěřitelně. Finále se konalo v sobotu 15. března 2014 v prostorách Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze. Členové týmu tedy oželeli jeden den prázdninového lyžování a vyrazili s prezentací svého projektu do "velkého světa".

Prezentace, během níž Maria a Jan Šimůnkovi představili myšlenku projektu, předvedli stroj na vaření čaje, kterým nakonec i porotu pohostili, sklidila velký úspěch. Poté ovšem byli na tahu členové poroty, kteří prověřili náš tým svými dotazy.

Nervozitu před vyhlašováním vítězů asi nemusíme popisovat, ovšem konečná zpráva zní: projekt TEAmatic a náš tým přesvědčil porotu, vyhrál první místo a s ním hlavní cenu kategorie Internet věcí: 3D tiskárnu.

Junior Internet

Tiskárnu věnovala firma Josefa Průši (Prusa Research s.r.o.), která členy týmu nejdříve zaškolí a pak již 3D tiskárnu přivezeme k nám do školy. Využití nalezne ve fyzikálním kroužku, ve výuce informatiky a dalších aktivitách.