Krajské kolo v basketbalu chlapců

Autor: Mgr. Monika Sedláčková <sedlackova(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 10. 03. 2014

Dne 7. 3. 2014 se v Jihlavě konalo Krajské kolo v basketbalu chlapců, kategorie IV, jehož vítěz postupuje do kvalifikace na Republikové finále do Pardubic.
Dne 7. 3. 2014 se v Jihlavě konalo Krajské kolo v basketbalu chlapců, kategorie IV, jehož vítěz postupuje do kvalifikace na Republikové finále do Pardubic.

Turnaje se zúčastnily 4 týmy a hrálo se systémem každý s každým. Naše družstvo, které bylo složeno ze šesti statečných hráčů, Michala Šulce 4. A, Vojtěcha Balliše 4. A, Vojtěcha Motyčky 4. A, Jana Novotného 3. A, Martina Mühlfaita 4. A a Marka Nováka 3. A, čekaly tři dlouhé zápasy.

První z nich byl příjemnou rozcvičkou před rozhodujícími boji. Utkali jsme se s Moravskými Budějovicemi, které jsme deklasovali 41 : 12. Další dvě utkání, s Velkým Meziříčím a s Jihlavou, již tak snadná nebyla, i když výsledky naznačují něco jiného. Zejména v prvních poločasech museli naši hráči podat bezchybný výkon a vybudovat si dostatečný náskok pro klidné dohrání zápasu. Velké Meziříčí jsme porazili 46 : 29 a Jihlavu 45 : 26.

Nejlepšími střelci byli Michal Šulc a Vojtěch Balliš. Všichni hráči zaslouží velikou pochvalu za předvedený sportovní výkon, bojovnost a fyzickou kondici, kdy celý turnaj odehráli prakticky bez střídání  a jasně ukázali, že jsou v našem kraji nejlepší.

Chlapcům děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a v dalších bojích, které je čekají 26. 3. 2014 v Pardubicích, jim přejeme mnoho střeleckého štěstí.

 

  

 

Mgr. Sedláčková Monika

coach