Okresní kolo v basketbalu chlapců

Autor: Mgr. Monika Sedláčková <sedlackova(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 05. 03. 2014

Dne 4. 3. 2014 se ve sportovní hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod konalo Okresní kolo v basketbalu chapců, kategorie IV.

Dne 4. 3. 2014 se ve sportovní hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod konalo Okresní kolo v basketbalu chlapců, kategorie IV.

Turnaje se zúčastnilo 8 týmů základných škol a gymnázií. Družstva se rozdělila do dvou skupin. Naši hráči se postupně utkali se ZŠ Wolkerova, kterou porazili 27 : 12, ZŠ Sady, které také porazili 24 : 4 a ZŠ Smetanova, kterou rovněž hladce porazili 23 : 4. Tím naši studenti vyhráli svou skupinu a postoupili do semifinále, kde narazili na Gymnázium Chotěboř. Tento zápas byl jen formalitou za postupem do finále.  Naši hráči vyhráli hladce 24 : 2.

Ve finálovém zápase jsme se znovu potkali se ZŠ Wolkerova. ale ani tento zápas nebyl  nikterak dramatický. Vyhráli jsme 24 : 7 a zaslouženě postoupili do krajského kola.

Celý náš tým, který hrál ve složení Šulc Michal 4. A, Balliš Vojta 4. A, Motyčka Vojta 4. A, Pojezdný Matěj 4. A, Mašek Radovan 4. A, Martin Müllfait 4. A a Jan Novotný 3. A, podal vynikající výkon, ke kterému jim moc gratulujeme a přejeme mnoho štěstí v dalších kolech soutěže.