Vídeň předvánoční

Autor: Mgr. Eva Součková <souckova(at)ghb.cz>, Téma: Německý jazyk, Vydáno dne: 21. 12. 2013

Krátce před vánočními svátky mohla skupina našich studentů vychutnat kouzelnou adventní atmosféru rakouské metropole.

Studenti německého jazyka z vyšších ročníků našeho gymnázia se spolu se dvěma profesorkami vydali na cestu ve čtvrtek 12. prosince. Po příjezdu do Vídně jsme nejdříve navštívili architektonicky zajímavou stavbu - Hundertwasserhaus. Tento obytný dům, který jsme si mohli prohlédnout pouze zvenčí, zaujme barevnou fasádou, různou velikostí oken a nerovnými liniemi.
Hundertwasserhaus
Hundertwasserhaus
Po úvodní zastávce jsme se pak přesunuli do centra města. Zde jsme si zvenku prohlédli novogotickou budovu radnice se 100 metrů vysokou věží a parlament, před nímž stojí kašna se sochou Pallas Athény.
Parlament
Procházka pokračovala okolo budov divadla a Státní opery, muzeí a kostela sv. Karla Boromejského až do městského parku, kde se nachází památník hudebního skladatele Johanna Strausse.
Johann Strauss
Společné foto
Malebnými vánočně vyzdobenými uličkami jsme pak dospěli až k dómu sv. Štěpána, gotické perle Vídně. Po krátké obědové pauze jsme si prohlédli také interiér stavby.
Stephansdom
Pokračovali jsme rozsáhlým komplexem Hofburgu - dřívější rezidencí habsburské monarchie a sídlem spolkového prezidenta. Odpoledne pak bylo věnováno prohlídce Uměleckohistorického a Přírodněhistorického muzea.
Kunsthistorisches Museum
Kunsthistorisches Museum
Po návštěvě muzeí se už začalo pomalu stmívat a centrum Vídně se rozzářilo množstvím barevných světel. Třešničkou na dortu byla pak návštěva vánočního trhu před radnicí, kde se všichni posilnili nabízenými lahůdkami a nakoupili drobné dárky pro své nejbližší. Ve Vídni si každý najde něco zajímavého, a proto se vyplatí navštívit ji nejen v době adventní.

Weihnachtsmarkt

Rathaus

Frohe Weihnachten
>

Foto: Eva Kašíková, Martin Šteidl