Okresní kolo v košíkové - chlapci, dívky

Autor: Mgr. Martin Richter <richter(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 02. 12. 2013

 Dne 28. 11. 2013 se na SPŠ stavební Havlíčkův Brod konalo okresní kolo v basketbale 3 X 3. Naše gymnázium mělo zastoupení jak mezi chlapci, tak i dívkami.Dne 28. 11. 2013 se na SPŠ stavební Havlíčkův Brod konalo okresní kolo v basketbale 3 X 3. Naše gymnázium mělo zastoupení jak mezi chlapci, tak i dívkami.

V kategorii chlapců nastoupili Štěpán Motyčka 6.A, Vojtěch Bališ 4.A, Vojtěch Motyčka 4.A a Tomáš Weber 4.A. Týmy chlapců byly rozděleny do dvou základních skupin. Naši hráči se postupně utkali se Základní školou Šlapanov, kterou hladce porazili 10 : 1, s chotěbořským učilištěm CHEPOS, s kterým také vyhráli 10 : 6 a s HŠ a OA Havlíčkův Brod, s kterou prohráli 4 : 10. Tato jediná porážka jim přidělila jako semifinálového soupeře SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod, s kterou naši hráči bohužel prohráli 5 : 10.

V boji o třetí místo naši studenti celkem hladce porazili pořádající školu SPŠ stavební Havlíčkův Brod 10 : 4. K tomuto bronzovému úspěchu chlapcům gratulujeme.

 

Celkové pořadí:                     

  1. HŠ a OA Havlíčkův Brod
  2. SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod
  3. Gymnázium Havlíčkův Brod
  4. SPŠ stavební Havlíčkův Brod

 

Dívky, které hrály ve složení Kateřina Tučková 3.D, Lucie Dubnová 5.A, Šárka Eisenvortová 1.C a Míša Kučerová 1.C, měly méně soupeřek než chlapci. Hrály pouze v jedné skupině, systémem každý s každým.

První zápas byl poměrně jednoduchý, kdy naše studentky porazily SPŠ stavební Havlíčkův Brod

10 : 0. V dalším zápase už naše hráčky našly soupeřky v podobě hráček Akademie Světlá nad Sázavou, s kterými vyhrály těsně 8 : 7. Zbývající zápasy s HŠ a OA Havlíčkův Brod a OA Chotěboř byly už jen formalitou. Naše studentky je vyhrály 10 : 0. Jako jediné neprohrály žádný zápas, a tak se naše hráčky zaslouženě kvalifikovaly na krajské kolo.

 

Celkové pořadí:               

  1. Gymnázium Havlíčkův Brod
  2. Akademie Světlá nad Sázavou
  3. SPŠ stavební Havlíčkův Brod

 

 

Mgr. Sedláčková Monika

Coach