Trojnásobný celostátní úspěch v informatice

Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková <simunkova(at)ghb.cz>, Téma: Informatika (ICT), Vydáno dne: 20. 11. 2013

Zveřejnění výsledků celostátní online soutěže Bobřík informatiky přineslo překvapení - mezi vítězi tří kategorií jsou i naši studenti: Rostislav Lán (sekunda, kategorie Benjamin), Jan Šimůnek (tercie, kategorie Kadet) a Matěj Mezera (1.C, kategorie Junior).

V týdnu 11. až 15. listopadu 2013 probíhal již 6. ročník soutěže Bobřík informatiky. Řešení úloh nevyžaduje ani tak praxi s počítačem, jako spíše prověřuje algoritmické myšlení, tolik potřebné pro počítačové odborníky.

Zveřejnění výsledků celostátní online soutěže Bobřík informatiky přineslo překvapení - mezi vítězi tří kategorií jsou i naši studenti: Rostislav Lán (sekunda, kategorie Benjamin), Jan Šimůnek (tercie, kategorie Kadet) a Matěj Mezera (1.C, kategorie Junior). Pokračuje tak několikaletá tradice výborných výsledků našich studentů, která začala vítězstvím Michala Mrázka v kategorii Junior v roce 2010, kdy jsme se poprvé do soutěže zapojili.

Maximum dosažených bodů je 240 a v rámci republiky je každoročně jenom několik studentů v každé z kategorií, kteří tuto hranici dosáhnou. Každý soutěžící, který dosáhl hranici 150 bodů, ulovil bobříka informatiky a stal se úspěšným řešitelem soutěže, což stvrzuje diplom.

Výsledkovou listinu všech našich úspěšných řešitelů najdete v přehledu, který zahrnuje i jejich umístění v národním kole, pokud se umístili mezi 5% nejlepších ve své kategorii.