Krajské kolo ve volejbalu dívek

Autor: Mgr. Martin Richter <richter(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 07. 02. 2013

Dne 7. 2. 2013 se ve sportovní hale ve Žďáře nad Sázavou konalo Krajské kolo ve volejbale dívek. Turnaje se zúčastnilo 5 ryze volejbalových družstev. Naš tým doplnily týmy Gymnázia Humpolec, Gymnázia Jihlava, Gymnázia Žďár nad Sázavou a OA Třebíč.

Dne 7. 2. 2013 se ve sportovní hale ve Žďáře nad Sázavou konalo Krajské kolo ve volejbale dívek. Turnaje se zúčastnilo 5 ryze volejbalových družstev. Naš tým doplnily týmy Gymnázia Humpolec, Gymnázia Jihlava, Gymnázia Žďár nad Sázavou a OA Třebíč.
Naše družstvo bylo oproti Okresnímu kolu mírně oslabené, a to o sestry Kohoutovy, Lindu Šubrtovou, Anetu Doležalovou a Kateřinu Kadlecovou. Přesto zbylé hráčky, Veronika Pešková 4.D, Lenka Brečková 4.D, Markéta Kárníková 8.B, Tereza Havrlantová 3.D, Pavlína Panáčková 3.D, Kateřina Tůmová 1.D a nováček týmu Eva Bláhová 5.A, odjely s cílem bojovat o příčky nejvyšší.
Turnaj se hrál systémem každý s každým. Naším prvním soupeřem bylo Gymnázium Humpolec, které dívky v pěkném zápase hladce porazily.
Druhým družstvem, proti kterému naše hráčky nastoupily, bylo Gymnázium Jihlava. První set dívky hrály se zbytečným respektem a jasně ho prohrály. Druhé dějství bylo již vyrovnané, ale bohužel naše hráčky nezvládly vypjatou koncovku a těsně i tento set prohrály.
Dalším soupeřem nám bylo domácí Gymnázium Žďár nad Sázavou. Oba týmy předvedly pěknou volejbalovou podívanou, ale našim studentkám nevyšly závěry obou setů, a tak prohrály nejtěsnějším možným rozdílem.
Posledním soupeřem našeho týmu byla Obchodní akademie Třebíč. První set naše hráčky zvládly výborně. Ve druhém setu bohužel nedokázaly udržet koncentraci po celou dobu a vlastními chybami  tento set ztratily. Následoval tedy rozhodující tiebreak. V něm dívky zaspaly začátek a už se jim průběh zkrácené hry nepodařilo otočit.
Celkově tedy ve vyrovnaném turnaji, kdy o celkovém pořadí rozhodovaly jednotlivé sety, obsadily havlíčkobrodské hráčky 4. místo.
Dívkám gratulujeme a děkujeme za dobrou reprezentaci našeho gymnázia.


Výsledky:
•    Gymnázium HB – Gymnázium Humpolec        25 : 18        25 : 18
•    Gymnázium HB – Gymnázium Jihlava        6 : 25        22 : 25
•    Gymnázium HB – Gymnázium Žďár n / S        23 : 25        23 : 25
•    Gymnázium HB – OA Třebíč            25 : 21        19 : 25        8 : 15


Celkové pořadí:
1.    Gymnázium Jihlava
2.    Gymnázium Žďár nad Sázavou
3.    Obchodní akademie Třebíč
4.    Gymnázium Havlíčkův Brod
5.    Gymnázium Humpolec

 

Vedoucí družstva:

Mgr. Sedláčková Monika