Okresní kolo ve volejbale dívek - kat. SŠ

Autor: Mgr. Martin Richter <richter(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 20. 01. 2013

Dne 17. 1. 2013 se v hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod uskutečnilo Okresní kolo ve volejbale, kategorie dívek. Na základě pověření Asociace školních sportovních klubů okresu Havlíčkův Brod tento turnaj organizovala naše škola.

Dne 17. 1. 2013 se v hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod uskutečnilo Okresní kolo ve volejbale, kategorie dívek. Na základě pověření Asociace školních sportovních klubů okresu Havlíčkův Brod tento turnaj organizovala naše škola, patronát nad celou akcí převzal učitel tělesné výchovy – Josef Prchal. Turnaje se zúčastnilo celkem 6 týmů, které se rozdělily do dvou skupin. Ve skupině A se utkaly hráčky ze světelské Akademie a gymnázia, z chotěbořského Gymnázia a z chotěbořské Obchodní akademie. Ve skupině B, kde byl nalosován i náš tým, dále bojovala družstva ze Stavební a průmyslové školy HB a Obchodní a hotelové školy HB.

Náš tým, který hrál ve složení Pešková Veronika 4.D, Brečková Lenka 4.D, Kohoutová Eva 8.B, Šubrtová Linda 8.B, Kárníková Markéta 8.B, Doležalová Aneta 8.A, Kadlecová Kateřina 8.A, Havrlantová Tereza 3.D, Panáčková Pavlína 3.D, Tůmová Kateřina 1.D a Kohoutová Miroslava 5.A suveréně vyhrál svou skupinu. Skupinu A vyhrály dívky z chotěbořského Gymnázia.
V semifinálovém boji se naše hráčky střetly s týmem Akademie a gymnázium Světlá nad Sázavou. Tento zápas již nabídnul kvalitnější volejbalovou podívanou, ale i přesto naše dívky bez problémů zvítězily a zajistily si boj o první místo.
Naším finálovým soupeřem bylo Gymnázium Chotěboř, které v semifinále porazilo Obchodní a hotelovou školu HB. Podle složení týmů, bylo zřejmé, že se o prvenství utkají dvě nejlepší družstva.
Do prvního setu vstoupily naše hráčky velmi dobře, ihned si vytvořily několika bodový náskok. Pak si na malou chvíli vybraly slabší okamžik, kdy nechaly soupeřky stahnout náskok na rozdíl 3 bodů. Naštěstí se rychle vrátily do herní pohody a první set úspěšně vyhrály. Druhý set byl zcela v režiji našich dívek, které podaly vynikající výkon a své soupeřky nepostily takřka ke hře.
Celému týmu patří velká gratulace za předvedenou profesionální hru a k zaslouženému postupu do Krajského kola soutěže.