Krajské kolo v basketbalu

Autor: Mgr. Martin Richter <richter(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 27. 11. 2012

Dne 27. 11. 2012 jela naše děvčata jako vítězky okresního kola havlíčkobrodska na krajské kolo, které se konalo v Pelhřimově.

Dne 27. 11. 2012 jela naše děvčata jako vítězky okresního kola havlíčkobrodska na krajské kolo, které se konalo v Pelhřimově. Spolu s nimi se o postup do kvalifikace na republikové finále chtěly probojovat také týmy domácího Gymnázia Pelhřimov, SŠOS Jihlava a OA a JŠ Třebíč. K favoritům turnaje patřila družstva z Jihlavy a Pelhřimova, která byla složena z aktivních hráček basketbalu.
Naš tým složený převážně z hráček házené Karolíny Brožové 2.D, Alexandry Satrapové 6.A, Kateřiny Dolejší 6.A, Kláry Novákové 4.A a Pavlíny Jindrové 3.A, které doplnily basketbalistky Kateřina Tučková 2.D, Lenka Netopilíková 2.D a Lucie Dubnová 4.A se na turnaji neztratily a oba favority pořádně potrápily. Zejména v zápase s domácím Pelhřimovem rozhodly pouze naše neproměněné šance. Pozdější vítězky z Jihlavy si proti našim dívkám, jako jedinému soupeři, nedovolily vystřídat základní pětku, což také svědčí o kvalitách a bojovnosti našich hráček.
Havlíčkobrodské dívky v konečném pořadí obsadily třetí místo, ke kterému jim moc gratulujeme a děkujeme za dobrou reprezentaci našeho gymnázia. Vyhrály dívky z Jihlavy, druhé skončily domácí hráčky z Pelhřimova.