Okresní kolo v basketbale dívek

Autor: Mgr. Martin Richter <richter(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 09. 11. 2012

Dne 6. 11. 2012 se v hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod konalo okresní kolo v basketbale dívek, ročník narození 1996 – 1999. Turnaje se zúčastnilo celkem 6 škol z Havlíčkova Brodu, Chotěboře a Světlé nad Sázavou.

Dne 6. 11. 2012 se v hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod konalo okresní kolo v basketbale dívek, ročník narození 1996 – 1999. Turnaje se zúčastnilo celkem 6 škol z Havlíčkova Brodu, Chotěboře a Světlé nad Sázavou. Jednotlivé týmy se rozdělily do dvou skupin. Naše družstvo ve složení Kateřina Tučková 2.D, Lenka Netopilíková 2.D, Karolína Brožová 2.D, Lucie Dubnová 4.A, Klára Nováková 4.A, Alexandra Satrapová 6.A, Kateřina Doležalová 6.A a Pavlína Jindrová 3.A se ve své skupině utkaly s Gymnáziem Chotěboř, který lehce porazily 42 : 0 a se ZŠ Nuselskou, kde díky neproměněným šancím z podkoše těsně prohrály 14 : 17. Do semifinále jsme tedy postoupily z druhého místa, kde jsme se potkaly s vítězem druhé skupiny, což byla Akademie a Gymnázium Světlá nad Sázavou. Po velmi dobrém výkonu naše studentky světelské hráčky poměrně hladce porazily 30 : 12. Ve finále naše družstvo opět narazilo na tým ze ZŠ Nuselská, kterým jsme měly co oplácet. Díky řadě nedaných jednoduchých „ šoupáků „ , naše dívky po většinu zápasu těsně prohrávaly. Ke konci druhého poločasu, ale zmobilizavaly své síly a vývoj utkání otočily a nakonec se radovaly ze zaslouženého vítězství 24 : 18.

 

Všechny hráčky našeho Gymnázia si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a předvedený výkon. Do dalších kol a i do jejich osobní sportovní kariéry jim přejeme hodně stěstí a úspěchu.