Stolní tenis - okresní kolo

Autor: Mgr. Martin Richter <richter(at)ghb.cz>, Téma: Různé, Vydáno dne: 25. 10. 2012

Dne 23. 10. 2012 se v herně stolního tenisu TJ Jiskra Havl. Brod konalo okresní kolo ve stolním tenise, kategorie středních škol. Naše gymnázium mělo zastoupení jak mezi chlapci, tak i mezi dívkami.

Dne 23. 10. 2012 se v herně stolního tenisu TJ Jiskra Havl. Brod konalo okresní kolo ve stolním tenise, kategorie středních škol. Naše gymnázium mělo zastoupení jak mezi chlapci, tak i mezi dívkami. Družstvo dívek reprezentovaly Vondrová Iva 1.D, Novotná Veronika A7 a Fikarová Veronika A7. Naše děvčata se utkala s týmy VOŠZ a SZŠ Havl. Brod, OA a HŠ Havl. Brod a Akademie a gymnázium Světlá nad Sázavou. První jmenovaný tým dívky hladce porazily 2:0 na sety. Družstvům z OA a HŠ Havl. Brod a světelské Akademie bohužel těsně podlehly v rozhodující čtyřhře, a tak nakonec obsadily konečné třetí místo. Ivě Vondrové přejeme v její sportovní kariéře mnoho úspěchů. Celý turnaj vyhrály hráčky z Akademie a gymnázia Světlá nad Sázavou.Našim studentkám děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme ke třetímu místu.

Družstvo chlapců, ve složení Pluhař Jan A5, Zikmund Radek 2.D, Matějka Jan 2.D a Michal Šenk A5, se utkalo s týmy Akademie a gymnázium Světlá nad Sázavou, SPŠST Havl. Brod, VOŠZ a SZŠ Havl. Brod a OA a HŠ Havl. Brod. Jediný tým, kterému naši studenti podlehli, byli hráči ze světelské Akademie, kteří nakonec celý turnaj vyhráli. Tato porážka stála naše družstvo první místo. Zbývající tři družstva naši chlapci shodně porazili 3:2 na sety. V konečném pořadí jsme tedy obsadili druhé místo. Nicméně našim chlapcům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy a Janu Pluhařovi patří veliké díky za předvedený sportovní zážitek, který nám nabídl se svými soupeři, kteří se také aktivně věnují tomuto sportu. Přejeme mu mnoho sportovních úspěchů.

O den později, 24. 10. 2012, se na stejném místě konal turnaj nejmladších chlapců, kategorie III. Naše gymnázium reprezentovali tito hráči, Doležal Jakub, Tomášek Petr, Palousek Jiří a Šidlák Jáchym, všichni žáci třídy A2. Naše družstvo bylo papírovým favoritem soutěže a tyto předpoklady také nakonec potvrdilo, když celý turnaj bez jediné porážky vyhrálo a tím se naši hráči kvalifikovali na krajské kolo do Hrotovic. Nejprve náš tým ve skupině hladce porazil soupeře ze ZŠ Komenského Světlá nad Sázavou, ZŠ V Sadech Havl. Brod a ZŠ Habry. V konečném boji o první příčku se naši studenti utkali s hráči ze ZŠ Lánecká Světlá nad Sázavou, kteří vyhráli druhou skupinu, kde porazili Gymnázium Ledeč nad Sázavou, ZŠ Štoky a ZŠ Wolkerova Havl. Brod. Rozhodující utkání nabídlo hezkou podívanou a naši hráči zaslouženě vyhráli 3:1 na sety. Chlapcům blahopřejeme k postupu do krajského kola, kde jim přejeme mnoho štěstí a sportovního úspěchu.