Přijïte na školní akademii i na workshopy

Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. <bouchal(at)ghb.cz>, Téma: Kultura, Vydáno dne: 28. 05. 2012

Srdečně zveme širokou veřejnost na školní akademii, která je naplánována na úterý 12. června 2012. V článku najdete podrobnou informaci od Radky Pořízové, rozpis programu a plakátovou verzi pozvánky od Vojtěcha Suchého.Srdečně zveme širokou veřejnost na školní akademii, která je naplánována na úterý 12. června 2012. V článku  najdete podrobnou informaci od Radky Pořízové, rozpis programu a plakátovou verzi pozvánky od Vojtěcha Suchého.

Hlavní program vypukne ve 12 hodin na školním hřišti, potrvá cca 80 minut a v 16 hodin bude znovu zopakován pro další zájemce. Na podiu se vystřídají studentské kapely, karatisti, školní pěvecký sbor, mladí adepti herectví, žongléři, nebude chybět ani osobitá podoba baletu Labutí jezero a další překvapení.

Netradiční nahlédnutí do výuky gymnázia, ale také prezentaci zájmů studentů, jejich vědomostí i dovedností nabídnou workshopy, které zaplní čas mezi první a druhou prezentací hlavního programu. (Odstartují tedy krátce po 13. hodině a skončí v 16.00.) Na školním hřišti a v prostorách školy budou otevřeny laboratoře a dílny, ve kterých si každý příchozí bude moci vyzkoušet třeba digitální mikroskopii, chemické pokusy, fyzikální experimenty, protáhne tělo při lekci zumby či aerobiku, prohlédne si výtvarné práce studentů a zkusí bodypainting, zúčastní se vědomostní soutěže a mnoha dalších aktivit.

Zatímco se v prostorách školy budou odehrávat workshopy, využije ozvučené podium kapela Odproný zlozvyk a další spřátelená hudební sdružení složená vesměs z gymnazistů a předvedou svou hudební produkci.

Velmi nabitý program může přinést únavu, to ale vůbec nevadí! Studentská kavárna se stane příjemným útočištěm, kde u voňavé kávy a domácího (studenty upečeného) moučníku bude možné zpracovat všechny získané dojmy.

Speciální rodinnou službu nabídnou studenti v dětském koutku: zde zabaví a pohlídají nejmenší děti, budou s nimi malovat, hrát hry a dokonce i loutkové divadlo. Rodiče se tak budou moci nerušeně věnovat programu.

V případě nepříznivého počasí máme připravený program v nedalekém klubu OKO.

Ještě jednou zveme všechny: studenty současné, minulé i budoucí, jejich rodiče i širokou veřejnost. A protože v tento den bude probíhat setkání vedení školy s rodiči a studenty budoucí primy a prvního ročníku, zveme zvlášť srdečně naše budoucí primánky, prváky i jejich rodiče. Přijïte se seznámit se školou, kde budete trávit svůj studijní čas!

Akademie Gymnázia Havlíčkův Brod by se neuskutečnila bez finanční a hmotné pomoci zřizovatele Kraje Vysočina, města Havlíčkův Brod, Klubu Oko Havlíčkův Brod a firmy Pross reklama s.r.o.

Text zpracovala Radka Pořízová.

 

Program školní akademie

12.00 premiéra hlavního programu na pódiu na hřišti gymnázia (studentské kapely, karatisti, školní pěvecký sbor, mladí adepti herectví, žongléři, balet Labutí jezero a další překvapení)

od 13.15 do 16.00 workshopy na hřišti i v budově gymnázia (digitální mikroskopie, chemické pokusy, fyzikální experimenty, lekce zumby, lekce aerobiku, bodypainting, živé obrazy, vědomostní testy, Pobertův plánek, obludárium, divadelní sekce, výtvarná hra „dixit“, prezentace projektu „Předsudky jsou out“); hudební produkce kapely Odporný zlozvyk a dalších spřátelených hudebních sdružení

15.00 informační setkání rodičů a studentů prvních ročníků s vedením školy

16.00 repríza a derniéra hlavního programu na pódiu na hřišti

Po celou dobu trvání akce bude v provozu studentská kavárna a občerstvovací stánek. Studenti, kteří se zúčastnili projektu „Předsudky jsou out“ nabízejí speciální službu hlídání malých dětí, které bude též trvat  po celou dobu trvání akce. V případě nepříznivého počasí se celá akce přesune do klubu Oko.

Akademie na facebooku

 

 

 

 
Fond Vysočiny