Zúčastněte se literárního kursu pořádaného předmětovou komisí českého jazyka!

Autor: Mgr. Aleš Říman <riman(at)ghb.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 10. 02. 2012

Zveme všechny potenciální zájemce na informační schůzku k letošnímu literárnímu kursu, která se koná ve středu 15. 2. 2012 o velké přestávce v humanitní učebně!!!Zveme všechny potenciální zájemce na informační schůzku k letošnímu literárnímu kursu, která se koná ve středu 15. 2. 2012 o velké přestávce v humanitní učebně!!! 

Literární kurs, který se uskuteční tradičně v druhé polovině června, bude tentokrát situován na Pelhřimovsko a Telčsko. Pouť započneme předběžně v pátek 15. 6. 2012 po poledni v Pelhřimově a vyrazíme přes významné poutní místo – vrch Křemešník, do Horní Cerekve, Počátek, Telče, Kostelního Vydří, Dačic, Nové a Staré Říše (kam dorazíme ve středu 20. 6 2012) - pro letošek se tedy necháme zavát v kraj Sovův, Březinův, Josefa Floriana a Magorův. Klíčovou motivací budiž sovovská krajina jako stav duše v kraji „zrytém močí démonů“, na přetřes přijdou mimo jiné texty symbolistně-dekadentní generace, staroříšského okruhu (včetně překladů – Trakl, Pourrat, etc.), pochopitelně také texty nedávno zesnulého Ivana Martina Jirouse.

Pokud se budete chtít spolu se mnou a kolegou Josefem Seckým projít cca 70 kilometrů v terénu s batohy na zádech, jste srdečně vítáni, ať už jste se akce v minulosti účastnili, či nikoliv. Hlaste se na facebookové stránce literárního kursu, nebo u mě v kabinetě, můžete rovněž přijít rovnou na výše zmíněnou informační schůzku. To, že jste již absolventy, případně že letos absolvujete, není v žádném případě pro účast překážkou. Cílový počet je cca patnáct až dvacet chodců. Na programu bude jako obvykle čtení z textů, zážitková pedagogika toho nejhrubšího zrna, ryzí outdoor, literární činnost, společenské hry a boj o přežití.

Vězte, že rozpočet celého putování je podobně jako v minulých letech čistě ve Vaší režii. Jídlo si hradí každý sám, ubytování je beznákladové, letos se nebudeme pohybovat na území CHKO a spát budeme tam, kam dojdeme.

Upozorňujeme zájemce, že kurs je přece jen relativně fyzicky náročný, koná se za každého počasí a příroda dokáže být i v červnu mnohdy mocnou čarodějkou.

 

V Havlíčkově Brodě 9.2.2012                                    Mgr. Aleš Říman