Vzpomínka na cestování po Anglii a Walesu

Autor: Mgr. Ludmila Stejskalová <stejskalova(at)ghb.cz>, Téma: Anglický jazyk, Vydáno dne: 13. 10. 2011

Uplynul měsíc od chvíle, kdy 44členná skupina studentek a studentů našeho gymnázia za doprovodu  tří učitelek nastupovala do autobusu a vyrážela na zájezd, který už svým programem sliboval plno zážitků.Uplynul měsíc od chvíle, kdy 44členná skupina studentek a studentů našeho gymnázia za doprovodu  tří učitelek nastupovala do autobusu a vyrážela na zájezd, který už svým programem sliboval plno zážitků.

První stanice - Liverpool se zdála v nedohlednu, ale dorazili jsme v plánovaném čase a prošli řadou zajímavých míst a nakonec si odpočinuli v muzeu nezapomenutelných Beatles. Po noci strávené v autobuse, i když pohodlném, v nás rezonovali spíše Beatles naruby - A Hard Night's Day.

Nejsilnějším dojmem z Manchesteru byl samozřejmě místní stadion klubu Manchester United. A to i pro člověka, který fotbal sleduje jen, když naše reprezentace hraje mistrovství Evropy nebo vůbec. Trávník přitahoval jako magnet, bohužel nesměli jsme se ani dotknout, natož vstoupit.

Divoká velšská příroda se starobylými hrady na nás dýchla dobovou atmosférou stejně jako rodiště slavného dramatika Stratford nebo Mekka vzdělanosti Oxford. V univerzitní jídelně jsme bohužel jen nasávali vůni pokrmů, které před naší návštěvou konzumovali místní studenti a profesoři.

Poslední den - " Londýn letem světem " jsme si nenechali pokazit ani odpoledním deštěm, který se nám jinak po celý týden vyhýbal. Příjemně znaveni jsme se vydali k domovu. Teï už jen několik mil pod mořem, pár videí a pak už jen dík spolehlivým řidičům a zkušené a energické průvodkyni.

Good bye, England and see you again...


Výběr z fotografií studentů: