Okresní kolo v přespolním běhu

Autor: Josef Prchal <prchal(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 09. 10. 2011

Naši atleti opět nezklamali. Ve čtvrtek 6. 10. se jako každý rok družstvo chlapců zúčastnilo okresního kola v přespolním běhu v Chotěboři. Novinkou pro letošní rok byla i sestava dívek, která nás reprezentovala velmi dobře.

Pro běžce byla připravena poměrně technicky náročná trasa pod areálem sjezdového lyžování v nedaleké Chotěboři. Dívky absolvovaly dvě kola trasy dlouhé cca 800m. Chlapci se museli poprat se čtyřmi koly stejné tratě.  Jediný stín na celou akci vrhala neúčast středních škol v naší kategorii. Kromě našeho gymnázia se nenašla jiná škola, která by obsadila náš závod a tak havlíčkobrodští atleti bohužel neměli soupeře. Jejich jediným vyzyvatelem byl tedy traťový rekord, ke kterému se přiblížil Michal Martinec, pro nějž byl závod stylem start- cíl zcela suverénní záležitostí. Na traťový rekord z roku 2008 ztratil pouhých 6 sekund. Ostatní chlapci podali dle času také velmi solidní výkony v pořadí Horák, Henek, Fikar, Zelenka, Krčál a Bureš. Mezi dívkami kralovala Veronika Šturcová z prvního ročníku. Jako další se umístily Honzárková, Slezáková, Zachariášová, Satrapová a Klofáčová. Vždy první tři umístění si odnesli diplom a drobné ceny.
Všem zúčastněným za vzornou reprezentaci školy děkujeme a přejeme mnoho dalších takových vydařených závodů.