Výsledky celostátního finále Logické olympiády

Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková <simunkova(at)ghb.cz>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 01. 12. 2010

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR hostila v pondělí 22. listopadu 2010 finalisty soutěže Logická olympiáda. Náš kraj reprezentovali tři soutěžící, dva z nich jsou našimi studenty. Přinášíme výsledky a on-line reportáže ČT 24, TV Nova a Českého Rozhlasu.

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR hostila v pondělí 22. listopadu 2010 finalisty soutěže Logická olympiáda. Z jednotlivých krajských kol postoupila stovka nejlepších soutěžících v kategorii I. stupeň ZŠ a stejný počet studentů středních škol. Počet postupujících byl v jednotlivých krajích různý a závisel na počtu soutěžících v základním kole. Z našeho kraje postupovali v kategorii středoškoláků pouze tři soutěžící, narozdíl od loňských osmi.

lo-snemovna

Soutěž startovala v 10:00 dvacetiminutovým písemným testem, následovaly další úlohy promítané na projekční plátna - soutěžící střídavě používali hlasovací zařízení, nebo zapisovali své odpovědi na papír. Soutěžily buï obě kategorie najednou nebo měli soutěžící střídavě přestávky. Během přestávek byl čas na občerstvení těla ve formě švédských stolů i ducha - k dispozici bylo množství logických a společenských her. Mladší soutěžící bavil i maskot serveru Alík, který byl jedním ze sponzorů soutěže.

lo-prestavka

Finalisté zažili i nebývalý zájem médií, během celého soutěžení byl přítomen štáb České televize, televize Nova i reportér Českého Rozhlasu. Reportáže byly vysílány v celostátních večerních zprávách.

lo-finaliste

Vítězka krajského kola Hana Pařízková z Gymnázia ve Velkém Meziříčí se ve finále umístila na 21. místě, na 24. místě je náš student Petr Louša z A8. Třetí reprezentant kraje, Vojtěch Mergl z B6, se umístil také v první polovině výsledkové listiny, když obsadil 42. místo. Vzhledem k tomu, že se do soutěže v základním kole zapojilo více než 4500 studentů, je to skvělý úspěch. Gratulujeme.

On-line reportáže

Související články