Stříbrní a bramboroví

Autor: Mgr. Gabriela Kučírková <kucirkova(at)seznam.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 29. 09. 2010

Každoročně se naše družstva atletů zúčastňují středoškolského atletického poháru. Nebylo tomu jinak ani letos. Jedenáctičlenné družstvo a stejně tak početné družstvo dívek bojovalo 21.9.2010 na atletickém oválu ve Světlé na Sázavou.

Po vynikajících výkonech jednotlivců se chlapecké družstvo umístilo na stříbrné pozici a dívky vybojovaly tu bramborovou. Mezi ty nejlepší výkony patřily skoky našich výškařů, kdy se Honza Matějka podělil spolu s jedním soupeřem o první místo, na druhém se pak umístil Ondra Cempírek. V dívkách triumfovala podobným způsobem Aneta Doležalová.
Mezi další vynikající výkony patří druhé místo opět Honzy Matějky v dálce, čtvrté místo Petra Laštovičky v kouli, 3. místo Milana Pecky na 100 metrů, druhé místo Michala Veselého na 400m. Velkým želízkem v ohni byl i Ondřej Stára, který naprosto s přehledem vyhrál vytrvaleckou trať 1500 metrů.
Dívky taktéž nezůstaly v žádném případě pozadu a mezi nejvýraznější výkony, vedle ženské výšky, patří i druhé místo Anety Honzárkové na 800 metrů a zrovna tak její výkon v dálce, kde uhájila třetí pozici. V kouli se naše reprezentantka Jana Křenková umístila na pěkném čtvrtém místě.
Vedle vynikajících výsledků prokázali naši atleti, že vědí, co je to týmový duch a celým kláním nás provázela vynikající závodní,  a přitom kamarádská atmosféra. Někteří byli dokonce tak univerzální, že byli schopni reprezentovat za nemocné kamarády i v disciplínách, které šli na závodech naprosto poprvé. Z celé akce jsme si odnesli to, že když chceme, tak společně dokážeme zabojovat a odnést si i cenné skalpy mnohých silných soupeřů.
Všem chci poděkovat za perfektní reprezentaci školy a popřát mnoho úspěchů v další cestě nejen za vzděláním, ale i za dalšími medailemi.