Fotosoutěž - čas se krátí

Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková <simunkova(at)ghb.cz>, Téma: Oslavy 275. výročí GHB, Vydáno dne: 30. 08. 2010

Do pátku 3. září máte šanci zachytit historii naší školy, která je ve věcech kolem nás. Do 20:00 hod. zasílejte své fotografie v elektronické formě ...

Termín odevzdání prací se posunul na 3. září 2010, fotografie zasílejte v elektronické podobě na adresu simunkova@ghb.cz.

V e-mailu uveïte jméno a třídu autora fotografie a název programu, ve kterém byla případně upravena.

Jsou vyhlášeny dvě věkové kategorie (nižší a vyšší gymnázium - podle ročníku v minulém školním roce) a tři kategorie dle formy soutěžního díla (autorská fotografie, fotomontáž, fotopříběh).

Zapojit se mohou i noví žáci z primy a prvního ročníku.

Co fotit?

Od založení naší školy zanedlouho uběhne 275 let. Jaké to bylo v průběhu této doby? Jak vypadala škola, jací byli učitelé, žáci, pomůcky, jaká byla atmosféra? Pokuste se vyjádřit své představy pomocí digitální fotografie, fotomontáže, či fotopříběhu.

Ve svých pracích můžete zachytit představu (vážnou i nevážnou) o škole, lidech, či věcech, které k vyučování patří. Jak se měnili od roku 1735 až do dnešní doby?

Vyberte si kterékoliv období z historie školy. Jistě se najdou zákoutí, které i v současnosti skrývají poklady – ptejte se na historické kousky v kabinetech, ale i doma, či u prarodičů.

A co už je historické? Pokud vám vaši o dvacet let starší pedagogové připadají jako vykopávky, pak je doba, kdy navštěvovali naši školu asi také již historie...

 

Sponzoři soutěže

Fio - družstevní záložna, FotoPecha - fotoateliér, kraj Vysočina

Porota

Porotu tvoří pedagogové GHB:

Mgr. Zuzana Tesařov, Mgr. Daniel Koráb, RNDr. Jaroslav Kocman a Mgr. Zuzana Šimůnková.