Lyže a stříbro

Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková <simunkova(at)ghb.cz>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 24. 02. 2010

Šest studentů a dva učitelé se vydali hájit barvy GHB na Lyžařský přebor škol do Velkého Meziříčí...

ondra-vyrez

Lyžařský přebor středních škol se konal na sjezdovce Fajtův kopec ve dnech 17. a 23. 2. 2010. Přebor organizoval Skiklub Velké Meziříčí a účast naší školy organizačně zajišťovala Mgr. Gabriela Knobová.

Ve středu 17. února se na Fajtův kopec vydali pouze zkušení lyžaři Markéta Rezková, Ondřej Novotný (oba 2. ročník) a Jan Mercl. Tento závod přinesl stříbro Ondřeji Novotnému v jeho kategorii.

o-novotny-diplom

Umístění do 8. místa v kategorii znamenalo zisk patřičného počtu bodů do bodování škol, které zahrňovalo 12 nejlepších výsledků z obou závodů. První závod nám přinesl 31 bodů, účast v druhém závodě zajistila dalších 85 bodů. V konkurenci 37 škol tak naše družstvo obsadilo 11. příčku.

vsichni

V úterý 23. února byla již výprava početnější. Amatérská část výpravy vstávala již brzo ráno, aby v 6:02 nastoupila na zdlouhavou cestu veřejnými dopravními prostředky. Tuto oběť přinesli Matěj Kubát a Lukáš Zelenka z kvinty B a Zuzana Vacková z oktávy A. Výše uvedení profesionálové si přispali a přijeli autem. Za amatérské lyžaře si jeli zazávodit i angličtinář Jiří Mejstřík a informatička Zuzana Šimůnková.

Závod začínal po desáté hodině kategorií nejmenších žákyněk - 1. - 3. třída. Při pohledu na jízdu vítězky kategorie někteří z nás začali tušit rozdíl mezi amatéry a profesionály a pilně trénovali na vedlejším svahu. Jiní se nemohli dočkat své jízdy a hypnotizovali trať.

cekani

Svoje šance hodnotili i naši pedagogové - zatímco J. Mejstřík volil cestu intenzivního tréninku, Z. Šimůnková přehodnotila svoji roli v závodu na dokumentaristu:

m-rezkova

První jela Markéta Rezková a zajela skvělé 4. místo ve své kategorii, třetí místo jí uniklo o pouhou půl vteřinu. Z našich to byl třetí nejlepší čas. Pro školu získala 15 bodů.

Následovala kategorie 1. - 2. ročník SŠ, kde jsme měli tři zástupce.

l-zelenka

m-kubat

Lukáš Zelenka zajel pěknou jízdu, kterou otevřel závod své silně obsazené kategorie. Nakonec obsadil 15. místo. Matěj Kubát zvolil razantnější styl a svým 7. místem vybojoval 9 bodů pro školu.

Následovala stříbrná jízda Ondřeje Novotného. Čas 21,98 s, 24 bodů pro školu.

o-novotny

o-novotny2

o-novotny3

o-novotny-ceny

z-vackova

j-mercl

V nejvyšší studentské kategorii nastoupila za dívky Zuzana Vacková, za chlapce nastoupil Jan Mercl. Oba obsadili 6. místo ve své kategorii a pro školu získali po 11-ti bodech. Honza přitom předvedl naši druhou nejrychlejší jízdu, na Ondru stratil pouze 1,5 vteřiny.

z-simunkova

j-mejstrik

Průběh závodu odradil některé závodnice prezentované do kategorie učitelé - ženy a tak zůstaly jen čtyři. Proto byl start Z. Šimůnkové taktickým tahem - předvedla sice naší nejpomalejší jízdu, nicméně svým 4. místem přispěla do bodování škol 15-ti body, když ji od bronzové medaile dělila 1 vteřina.

Konkurence mužů byla mnohem větší než u žen. Jiří Mejstřík obsadil 9. místo, ovšem předvedl naši pátou nejrychlejší jízdu.

studenti

Profesionálně zvládnutá organizace závodů nás amatéry příjemně překvapila a určitě naladila myšlenkou na trénink a jeho zúročení. Takže příště...