Maturity 2009 – den čtvrtý

Autor: RNDr. Jaroslav Kocman <kocman(at)ghb.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 22. 05. 2009

Ve čtvrtek 21. května složily úspěšně maturitní zkoušku poslední tři studentky z oktávy A. Celkově tedy zde bylo třináct vyznamenaných, dvanáct studentů prospělo.

Ve čtvrtek 21. května složily úspěšně maturitní zkoušku poslední tři studentky z oktávy A. Celkově tedy zde bylo třináct vyznamenaných, dvanáct studentů prospělo. Často se používá slovní spojení "pouze prospělo", ale v případě této třídy je popravdě nutno dodat, že všichni vyučující si oddechli, že nikdo nebude maturitní zkoušku opakovat. Oktáva A byla v posledních letech asi nejčastěji zmiňovanou třídou na pedagogických radách, kde se hovořilo o neprospívajících či jinak problémových studentech. Avšak ukázalo se, že když jde do tuhého, dokážou se připravit i ti, jimž mnozí nevěřili. A ještě poslední poznámka k letošní oktávě A – učitelé gymnázia na ni určitě dlouho nezapomenou.
Odpoledne proběhlo předávání maturitních vysvědčení v sále Staré radnice. Zakončeno bylo za obě třídy studentskými proslovy Magdy Venzhöferové, Anny Chudobové a Tomáše Chládka, které určitě patřily k těm nejlepším za poslední roky. Vtipné, nápadité, slušné, nefádní, nikoho nepohoršující. Zdaleka ne vždy se studentům podaří takhle pěkné rozloučení se svou školou a učiteli.
Troufám si poděkovat i za ostatní učitele.
Studenti, děkujeme. Ať se vám daří!