Beseda s další významnou osobností

Autor: Mgr. Milan Novák <>, Téma: Informace, Vydáno dne: 28. 02. 2008

Gymnázium Havlíčkův Brod zve na svou půdu nejen osobnosti kulturního, ale i politického života, 28.02. 2008 měli studenti možnost besedovat s ministrem Cyrilem SvobodouGymnázium Havlíčkův Brod zve na svou půdu nejen osobnosti kulturního, ale i politického života, 28.02. 2008 měli studenti 2.-4. ročníků a někteří seminaristé možnost besedovat s ministrem Cyrilem Svobodou, předsedou Legislativní rady vlády.

Diskuze trvala cca. 40 minut a byla velmi zajímavá, a to nejen vzhledem k současnému "jiskření" na politické scéně a aktuálním "velkým tématům", ale i v souvislosti se zkušenostmi současného ministra a poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR s vedením ministerstev vnitra a zahraničních věcí. Mezi vštečnými otázkami studentů nechyběla tato témata: náplň práce předsedy Legislativní rady vlády, konzervativní politické postoje a ohlas u mladých voličů, předsednictví ve straně, návrat Jiřího Čunka do vlády, školné na VŠ, potraty, legalizace měkkých drog, práce diplomatů a studium na Diplomatické akademii, státní maturita a střední školství. Pan ministr se neváhal se studenty podělit i o informace ze svého soukromého života a též několik pikantních postřehů z vysoké politiky, na druhou stranu se též zajímal o názory studentů. Někteří se tak dostali do velmi úzkého komunikačního kontaktu s panem ministrem a jistě na osobní otázky typu: "máte s tímto mým pohledem na věc problém?" či "a jaké jsou Vaše studijní výsledky?" jen tak nezapomenou... 

JUDr. Cyril Svoboda - diskuze1
Cyril Svoboda-beseda2
Cyril Svoboda-beseda3
Cyril Svoboda-beseda4
Cyril Svoboda-beseda5

V nedávné minulosti diskutovali studenti GHB např. se senátorem Josefem Novotným, poslancem a místopředsedou PS Parlamentu ČR Janem Kasalem (mj. absolventem GHB), europoslancem Ivo Strejčkem atd., z komunálních politiků se mezi studenty ocitli např. i starostka Havlíčkova Brodu Jana Fischerová a brodský radní Libor Honzárek.

Ze zkušenosti víme, že plodná debata přináší obohacení jak studentům, tak i samotným politikům. "Besedu s Vašimi studenty řadím mezi mé nejlepší zkušenosti, jaké jsem již udělal během velké řady návštěv škol", ocenil argumentační úroveň studentů GHB v červnu 2007 europoslanec Ivo Strejček.

  

Dopis od europoslance Ivo Strejčka