Šachový boj - postup do "republikového finále"

Autor: Mgr. Martin Richter <richter(at)ghb.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 05. 02. 2008

Studenti Gymnázia Havlíčkův Brod byli opět úspěšní v šachovém turnaji škol. Dne 28. ledna 2008 se vypravili do Jihlavy mladí šachisté z GHB bojovat o postup do republikového finále školního přeboru družstev.

Dne 28. ledna 2008 se vypravili do Jihlavy mladí šachisté z GHB bojovat o postup do republikového finále školního přeboru družstev. V kategorii 6. - 9. tříd nastoupilo naše družstvo v sestavě Jiří Kaser (Sekunda A), Jakub Fikar (Tercie A), Tomáš Koref (Prima B), Vít Boček (Tercie A) a Jan Matějka (Tercie A). V krajském kole byla mnohem větší konkurence než v okresním a o postup se tentokrát bojovalo do poslední chvíle. Naši borci nakonec uhájili druhé postupové místo s 2,5 bodovým náskokem před trojicí škol z Humpolce, Pelhřimova a Náměště nad Oslavou, z vítězství se radovalo favorizované družstva ZŠ Kollárova Jihlava. V kategorii středních škol nastoupili lonští vítězové z GHB ve složení Marián Vanek (Oktáva A), Imrich Gablech (Oktáva B), Jakub Somer (Oktáva A) a Ondřej Beránek (Sexta B). Největší a vlastně jedinou konkurencí byli šachisté Obchodní Akademie, ostatní čtyři týmy nepředstavovali vážnější ohrožení. Ve 2. kole sice Obchodní Akademie zvítězila ve vzájemném zápase 2,5:1,5 , ale díky Olympijskému systému bodování (bod za každou vyhranou partii, ne zápas) se  v celkovém součtu nakonec usmálo štěstí na družstvo Gymnázia Havlíčkův Brod s 16-ti body proti 15-ti bodům svého rivala.
Republikové finále pro 6. - 9. třídu a nižší stupeň gymnázií se bude konat 9. - 10. 4. 2008 v Olomouci, finále středních škol 21. - 22.4.2008 ve Stráži pod Ralskem. Přejme našim reprezentantům šťastnou cestu a mnoho úspěchů.

Marian Vanek (Head-Coach)