Pozvánka na výstavu výtvarných děl studentů GHB

Autor: Mgr. Jiří Rojka <rojka(at)ghb.cz>, Téma: Kultura, Vydáno dne: 20. 12. 2007

GHB srdečně zve všechny učitele, studenty, rodiče i širokou veřejnost na výstavu prací studentů naší školy vytvořených na dvou ročnících „Uměleckých kurzů“ na zámku Žirovnice. Vernisáž se koná dne 4. ledna 2008 v 16.00 hodin v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod. Výstava potrvá do 8. února 2008.

GHB srdečně zve širokou veřejnost na vernisáž výstavy, která zpřítomní pozoruhodné snahy těch studentů našeho gymnázia, kteří se zúčastnili uměnovědných kurzů na zámku v Žirovnici v letech 2006 a 2007. Výstava bude zahájena 4. ledna 2008 v 16.00 hodin v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod.

Během týdenních kurzů, jichž se studenti účastnili, vytvářeli umělecké artefakty, jež budou na výstavě pochopitelně ke shlédnutí. Vlastním smyslem týdenního pobytu na Žirovnici však nebyl jen jeden konkrétní výstup. Každým rok byl orientován na jedno klíčové téma (v roce 2006 „vězeňství“, v roce 2007 „člověk v mezní situaci“) skrze něž se propojovaly aktivity výtvarné s literárními a filmovými. Díky přítomnosti vyučujících různých aprobací si studenti během kurzů mohli „sáhnout“ na psychologii, filosofii, sociologii, historii, dějiny umění, literární vědu, literární historii i filmovou vědu. Prostřednictvím happeningů, filmových projekcí, skupinových aktivit, přednášek, diskuzí, výstav, tvorby psaných textů a již zmiňovaných výtvarných a keramických děl pak všichni zúčastnění získávali cennou zkušenost o vzájemné propojitelnosti a souvislosti uváděných faktů i osvojovaných dovedností a hodnot. Výstava v Muzeu Vysočiny by pak měla být prodloužením všech těchto aktivit a jejich rozšířením o nové prostory.

Plakát - výstava výtvarných děl Žirovnice 06-07

Uměnovědní kurz v Žirovnici
Uměnovědní kurz v Žirovnici
Uměnovědní kurz v Žirovnici