GHB se daří získávat granty

Autor: Mgr. Milan Novák <>, Téma: Projekty a exkurze, Vydáno dne: 27. 09. 2007

Nechceme to rozhodně zakřiknout, ale našemu gymnáziu se v letošním kalendářním roce daří získávat finanční prostředky na různorodé činnosti. Přejme si, aby tato "forma" vydržela, neboť takto získané finance pomáhají jednak školu rozvíjet, navíc významně šetří finance samotným studentům, kteří se projektů účastní. Čerstvým úlovkem...Nechceme to rozhodně zakřiknout, ale našemu gymnáziu se v letošním kalendářním roce daří získávat finanční prostředky na různorodé činnosti. Přejme si, aby tato "forma" vydržela, neboť takto získané finance pomáhají jednak školu rozvíjet, navíc významně šetří finance samotným studentům, kteří se projektů účastní.

Čerstvým úlovkem je příspěvek ve výší 45 000 Kč od Česko-německého fondu budoucnosti http://www.fondbudoucnosti.cz/FrontClanek.aspx?idsekce=5958 (podáno pod názvem Filmování v Německu a filmování v Česku) na projekt ČNS 2007 (letní i podzimní část), který škola může čerpat díky spolupráci se Spolkem rodičů a přátel. Touto cestou děkujeme SRP při GHB za spolupráci.

V měsíci září jsme obdrželi vyrozumění o podpoře projektu s finským gymnáziem v Savonlinně, a to ve výši 14 000 EUR. Zde bylo schvalování složitější, neboť obsáhlá žádost v angličtině byla od března do června posuzována na národní úrovni, poté putovala do Bruselu. 25-ti členný tým z GHB letí z Ruzyně již 02. 11. 2007 a vrací se 11.11. 2007, naopak Finy budete potkávat v brodských ulicích o měsíc později. Srdečně Vás tímto zveme na přednášku o Finsku, která se uskuteční dne 04. 12. 2007 ve spolupráci s Muzeem Vysočiny v sále staré radnice. V tomto období bude v muzeu k vidění i výstava o Finsku... V roce 2008 a 2009 pak proběhnou ještě další návštěvy Havlíčkova Brodu i Savonlinny, přičemž by studenti rádi vzájemně navštívili své tradiční maturitní plesy. Uvidíme... Za poskytnuté finance tímto děkujeme Evropské komisi.

Během prázdnin byly do školy investovány prostředky z krajského rozpočtu: díky grantu na ICT byla modernizována starší z dvou počítačových učeben, kde došlo k výměně 16 počítačů včetně souvisejícího příslušenství (cca. 200 000 Kč kraj + 120 000 Kč GHB); dále majetkový odbor realizoval rekonstrukci elektroinstalace v budově Štáflova 2063 ve výši cca. 3 mil. Kč. Děkujeme i kraji Vysočina za finanční spolupráci.

Za nejstarší letošní dotaci ve výši 10 000 Kč patří velké díky Městu Havlíčkův Brod, které prostřednictvím Spolku rodičů pomohlo zrealizovat velmi zajímavý Umělecký kurz v Žirovnici. Konal se začátkem června 2007 v areálu zámku, kde naši studenti během týdne vytvořili mnoho zajímavých prací, čas byl navíc využit i pro setkání se zajímavými osobnostmi z oblasti umění. Na podzim si jistě nenechte ujít výstavu těchto prací (převážně keramika) v rámci Dne otevřených dveří 28. 11. 2007 v prostorách Gymnázia Havlíčkův Brod.

Jakožto učitelé věříme, že se v psaní grantů a získávání financí nenechají zahanbit ani naši studenti, kterým vytváříme podmínky (viz článek Seminář pro aktivní studenty) k získávání zkušeností v oblasti fundraisingu. Zapojeným studentkám držíme palce!