Pozvánka na Česko-německé setkání

Autor: Mgr. Milan Novák <>, Téma: Informace, Vydáno dne: 25. 09. 2007

Hledáme zájemce o zajímavý pobyt v Moravském krasu na přelomu října a listopadu 2007, náplň bude vypadat asi takto…V sobotu 27.10. 2007 se v hotelu Vyhlídka v Těchově nedaleko Blanska setkáme s německými studenty, se kterými zde strávíme první část našeho pobytu. Tématem našeho setkání by mělo být cestování. Chtěli bychom se pokusit využít  co nejvíce dopravních prostředků (auto, autobus, vlak , tramvaj, možná loï a popřípadě i letadlo :-). Během pobytu navštívíme Moravský kras a zajedeme do Brna. Pobyt bude zahrnovat i uměleckou pasáž a tradiční fotbalový turnaj o putovní pohár. (EB) 

Druhá část akce proběhne v „našem“ Havlíčkově Brodě. V pátek 2.11. po příjezdu z Těchova zde proběhne prezentace pobytu, tedy představení všeho, co jsme společně zažili a vytvořili. Naše německé návštěvníky chceme zapojit do běžné hodiny němčiny a vyzkoušet i jejich znalosti. Poobědváme ve školní jídelně, projdeme historické jádro města a ukážeme místa, kam se chodíme bavit. V sobotu se možná vypravíme na havlíčkobrodské letiště nebo na celodenní výlet na Lipnici. Odjezd se plánuje po dlouhé sobotní noci, zakončení akce ČNS 2007 bude tedy v neděli ráno. (IK) 

Akce ČNS, na jejímž průběhu se můžeš podílet třeba i Ty, proběhne za účasti 11-15 studentů GHB ve věku 14-18 let a 11 mladých lidí ze SRN v termínu 27.10. – 4.11. 2007. Cena 2.800 Kč bude možná snížena o příspěvky sponzorů či institucí, zahrnuje však veškerý servis související s pobytem. Neváhejte a přihlaste se u studentek Anety Štefánkové (B7) a Evy Bílkové (A5) nejpozději do 05.10. 2007, rády vám jistě podají podrobnější informace. Přihlášky můžete obdržet i u svých němčinářů... 

Komunikace bude probíhat nejen v němčině, ale i v angličtině!