DPP a ČNS

Autor: Mgr. Milan Novák <>, Téma: Projekty a exkurze, Vydáno dne: 21. 08. 2007

Tyto záhadné zkratky skrývají názvy dvou aktivit – Den plný projektů se uskutečnil 27. června 2007 a připravované Česko-německé setkání se má konat na přelomu října a listopadu. O tom, jak spolu souvisejí, napsaly studentky Aneta Štefánková (B6), Eva Bílková a Iveta Krejčíková (obě A4). 

Tyto záhadné zkratky skrývají názvy dvou aktivit – Den plný projektů se uskutečnil 27. června 2007 a připravované Česko-německé setkání se má konat na přelomu října a listopadu. O tom, jak spolu souvisejí, napsaly studentky Aneta Štefánková (B6), Eva Bílková a Iveta Krejčíková (obě A4). 

V rámci Dne plného projektů se sešla pracovní skupinka, která společně s panem ředitelem Milanem Novákem plánovala program na Česko - německé setkání. O prázdninách totiž studenti Gymnázia Havlíčkův Brod byli v Německu a na podzim přijedou mladí Němci do Čech. Aby se jim u nás líbilo, celé dopoledne jsme vymýšleli bohatý program. Nejprve jsme si napsali strom požadavků, které od projektu očekáváme a kořeny, které ho živí. V koruně se objevila hesla jako pěkný program, jeho realizace či poznání nových přátel. K uskutečnění našich přání jsou potřeba nápady, fantazie, informace a peníze. Internet jako nevyčerpatelná studnice informací zrovna nefungoval, a proto jsme se museli spolehnout na papírové mapy a vlastní hlavy. V závěru projektu jsme se od pana ředitele dozvěděli důležité rady z oblasti fundraisingu. (AŠ) 

Náplň bude vypadat asi takto… V sobotu 27.10. 2007 se v hotelu Vyhlídka v Těchově nedaleko Blanska setkáme s německými studenty, se kterými zde strávíme první část našeho pobytu. Tématem našeho setkání by mělo být cestování. Chtěli bychom se pokusit využít  co nejvíce dopravních prostředků. (auto, autobus, vlak , tramvaj, možná loï a popřípadě i letadlo) Během pobytu navštívíme Moravský kras a zajedeme do Brna. Pobyt bude zahrnovat i uměleckou pasáž a tradiční fotbalový turnaj o putovní pohár. (EB) 

Druhá část akce proběhne v „našem“ Havlíčkově Brodě. V pátek 2.11. po příjezdu z Těchova zde proběhne prezentace pobytu, tedy představení všeho, co jsme společně zažili a vytvořili. Naše německé návštěvníky chceme zapojit do běžné hodiny němčiny a vyzkoušet i jejich znalosti. Poobědváme ve školní jídelně, projdeme historické jádro města a ukážeme místa, kam se chodíme bavit. V sobotu se vypravíme na havlíčkobrodské letiště nebo na celodenní výlet na Lipnici. Odjezd se plánuje po dlouhé sobotní noci, zakončení akce ČNS 2007 bude tedy v neděli ráno. (IK) 

Akce ČNS, na jejímž průběhu se můžeš podílet třeba i Ty, proběhne za účasti 11-15 studentů GHB ve věku 14-18 let a 11 mladých lidí ze SRN v termínu 27.10. – 4.11. 2007. Cena 2.800 Kč bude možná snížena o příspěvky sponzorů či institucí, zahrnuje však veškerý servis související s pobytem. Neváhejte a přihlaste se u výše uvedených studentek nejpozději do konce září, rády vám jistě podají podrobnější informace.

Komunikace bude probíhat nejen v němčině, ale i v angličtině!