Talent Vysočiny 2007 bude vyhlášen 22.06. 2007

Autor: Mgr. Milan Novák <>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 20. 06. 2007

Slavnostní vyhlášení ceny TALENT VYSOČINY 2007 a udílení ceny STIPENDIUM VYSOČINY proběhne v pátek 22.06. 2007 od 17 hod v Městském divadle ve Žïáře nad Sázavou. Do velmi úzkého kruhu nominovaných se z Havlíčkova gymnázia probojovali 4 studenti, budeme jim proto držet palce...Na cenu TALENT VYSOČINY byli ředitelem školy v půlce května navrženi na nominaci studentky a studenti Nikoletta Benešová (A3), Kateřina Švecová (B3), Petr Louša (A4), Jan Pinc (1.),  Petr Kubát (2.), Jan Michelfeit (B7), čerstvý absolvent Milan Blaha (4.), a též družstva mladších i starších šachistů. Základní umělecká škola v oboru uměleckém navrhla též několik brodských gymnazistů, přičemž výsledkem jsou 4 nominace z Havlíčkova gymnázia.

V oboru humanitním je nominován Milan Blaha, v oboru přírodovědném Petr Louša, v oboru uměleckém Vít Stehlík (B3) a Michal Španko (A5). Gratulujeme k nominaci!

Ještě před vyhlášením výsledků zaznamenal vynikající úspěch Petr Louša, když obdržel osobní dopis ředitelky Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT), v rámci testování žáků 9. tříd se totiž dostal do skupinky 28 nejlepších žáků České republiky. Ředitelka CERMATU Petrovi gratulovala, neboť se testování v českém jazyce, matematice a obecných dovednostech zúčastnilo neuvěřitelných 58 604 žáků a studentů ZŠ a víceletých gymnázií...

Největší talenti v jednotlivých oblastech obdrží od kraje Vysočina stipendium v celkové výši 10 tis. či 20 tis. Kč. Další talentovaní jedinci, kteří se ve vyhodnocení umístí do pátého místa obdrží stipendium jednorázové ve výši 1 tis. či 2 tis. Kč.

Slavnostní vyhlášení ceny TALENT VYSOČINY 2007 a udílení ceny STIPENDIUM VYSOČINY proběhne v pátek 22.06. 2007 od 17 hod v Městském divadle ve Žïáře nad Sázavou. 

Všem našim zástupcům budeme držet palce!