Orientační běh - okresní přebor

Autor: Mgr. Martin Richter <richter(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 12. 05. 2007

V Chotěboři se uskutečnilo okresní kolo v orientačním běhu - kategorie pro základní a střední školy. Závod se konal v pátek 11.5.2007 a mělo v něm zastoupení i naše gymnázium. Výsledky závodu a další podrobnosti viz. dále ....

V Chotěboři se uskutečnilo okresní kolo v orientačním běhu v kategoriích základní a střední školy. Závod se konal v pátek 11.5.2007, naše gymnázium mělo dvě družstva (kategorie H9 a DS - kadetky). Soutěž se vyhodnocovala podle družstev a v každé kategorii se hodnotili i jednotlivci. V kategorii DS obsadila naše děvčata 1. - 2. místo, v kategorii H9 jsme se neprobojvali mezi první tři družstva. Mezi jednotlivci se umístila Iveta Králová na prvním místě (DS) a Dan Kaser na třetím místě (H9).  Soupiska:

Vopálková Iveta             1A (DS)

Všem studentkám a studentům gratulujeme k umístění v tomto závodě a děkujeme za reprezentaci naší školy.

M. Richter  :-)

Očima účastníků: V pátek, 11. května, se sedmice brodských orienťáků zúčastnila závodů v nedaleké Chotěboři. Jako pedagogický dozor s námi jel pan Martin Richter. Z Brodu jsme odjížděli autobusem krátce po sedmé hodině. Zdárně jsme došli na atletický stadion, kde se konal start závodu. Po úvodním proslovu organizátorů se začala Iveta nažhavovat na závod intenzivním rozklusem mezi garážemi. Ostatní se spokojili s poklidnou rozcvičkou u nedalekého stromu. Podle startovní listiny jsme se postupně rozběhli do lesa. Kontroly byly naštěstí celkem dobře viditelné. Trasa vedla Chotěboří do lesa, přes pole a zase zpátky:-).       Když jsme doběhli, šli jsme k lavičkám, kde na nás čekal opuštěný p.Richter. Chvíli jsme poseděli a už dobíhala Iveta, která startovala půl hodinu po nás. Trochu jsme měli obavy, co se stalo s Jirkou Kaserem a s Káťou Švecovou, kteří si to v lese docela dlouho vychutnávali . Nakonec se ale všichni našli a mohli jsme odjet do Brodu.