Cena Učené společnosti České republiky na GHB

Autor: Mgr. Milan Novák <>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 29. 04. 2007

V únoru 2007 nominovalo vedení školy na Cenu Učené společnosti České republiky studenta 4. ročníku Milana Blahu. Tato cena je udílena komisí za výjimečné vědecké aktivity středoškolských studentů České republiky a vztahuje se na veškeré jejich dosavadní aktivity s mírným důrazem na činnost za rok 2006. Poslední dubnový týden jsme se dozvěděli, že se Milan majitelem tohoto ocenění opravdu stane.  V únoru 2007 nominovalo vedení školy na Cenu Učené společnosti České republiky studenta 4. ročníku Milana Blahu. Tato cena je udílena komisí za výjimečné vědecké aktivity středoškolských studentů České republiky a vztahuje se na veškeré jejich dosavadní aktivity s mírným důrazem na činnost za rok 2006. Poslední dubnový týden jsme se dozvěděli, že se Milan majitelem tohoto ocenění opravdu stane.

Cena bude našemu studentovi předána při příležitosti slavnostní části XIII. valného shromáždění Učené společnosti České republiky, které se koná dne 14. května 2007 ve Velké aule Karolina v Praze. Převzetí ceny se mohou zúčastnit i Milanovi přátelé, rodinní příslušníci a zástupci školy.

Milanovi Blahovi gratulujeme a těšíme se, že jeho úspěchy budou motivovat k tvůrčí práci i mnoho jeho mladších spolužáků, též nadaných havlíčkobrodských gymnazistů.

Pro představu, co za společnost ona Učená společnost ČR vlasně je, Vám uvádím jejich webové stránky http://www.learned.cz . Předsedou je uznávaný český astrofyzik a astronom RNDr. Jiří Grygar, CSc.