Mistrovství republiky v šachu (mladší žáci)

Autor: Mgr. Martin Richter <richter(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 26. 04. 2007

Šachisté Havlíčkova gymnázia se probojovali na Mistrovství republiky v šachu (kat. mladší žáci) a obsadili skvělé 17. místo v této soutěži. Všem našim šachistům gratulujeme k tomuto umístění a děkujeme za reprezentaci školy.

Šachisté Havlíčkova gymnázia obsadili skvělé 17. místo na Mistrovství republiky družstev v šachu 6. - 9. tříd, teré se uskutečnilo ve dnech 24.4. a 25.4.2007 v Malenovicích.

Po dlouhé cestě do Malenovic v Beskydech pod Lysou horou se studenti ubytovali v hotelu Petr Bezruč. V tomto hotelu se konal celý turnaj. První den se hrálo pět kol - tento den byl pro naše družstvo uspěšnější, druhý den se hrála čtyři kola. Družstvo hrálo v tomto složení: Jiří Kaser (kapitán družstva, první šachovnice), Jakub Fikar (druhá šachovnice), Martin Koref (třetí šachovnice), Pavel Homolka a Vít Boček se střídali na čtvrté šachovnici. Celé družstvo vedl hvězdný trenér Josef Prchal. Turnaj se všem líbil a členové družstva se již těší na další ročník této soutěže.

Za družstvo šachistů: Martin Koref

Za příkladnou reprezentaci našeho gymnázia, bojové nasazení a skvělé umístění ve velké konkurenci družstev z celé republiky Všem účastníkům děkuje hvězdný trenér - Josef Prchal.