Spolupráce GHB a Mensy ČR

Autor: Mgr. Milan Novák <>, Téma: Projekty a exkurze, Vydáno dne: 08. 11. 2006

Havlíčkovo gymnázium rozjíždí naplno spolupráci s Mensou České republiky.

Na Havlíčkově gymnáziu je mnoho nadaných a talentovaných studentů, někteří z nich však o svých dispozicích mnoho nevědí, neboť na své kratší či delší dráze světem vzdělávání a škol své schopnosti ještě neobjevili. A co když jsou mezi nimi skvělí taktici, co když mají někteří neuvěřitelnou prostorovou představivost, co když jsou schopni rychle vyhodnocovat situace a ještě rychleji adekvátně reagovat, co když jsou tu skrytí lídří, co svým komunikačním umem dokáží nadchnout ostatní právě pro tu svou cestu?

Na tolik otázek není jednoduché nalézt v krátkém čase jednoznačné odpovědi, proto se Havlíčkovo gymnázium v této oblasti rozhodlo pro déledobou spolupráci s Mensou ČR a založilo dne 16. 10. 2006 Klub deskových her. Tyto hry mají studenti k dispozici v knihovně, kde mohou pátrat po svých skrytých schopnostech a dovednostech, rozvíjet je a zároveň se i příjemně pobavit se svými spolužáky, navíc v útulném a přátelském prostředí školní knihovny a informačního centra na GHB.

Pro získání dalších potřebných informací o hrách v listopadu pořádáme:

DEN S MENSOU ČR dne 09. 11. 2006

- Od 10.00 do 10.20 hod. (pro 1. skupinu) a od 10.35 do 10.55 hod. (pro 2. skupinu) proběhne ve velké tělocvičně krátké představení deskových her panem Václavem Foříkem, předsedou Mensy ČR. Zmíní, jaké typy her vůbec existují (strategické, logické, rozvíjející prostorovou představivost, rozvíjející postřeh, ...) a jak je můžeme ve svém životě využít nejen pro zábavu, ale i pro náš všestranný rozvoj. Dále nám prozradí, v jakých hrách je možné se účastnit nejrůznějších soutěží, lig a mistrovství.

- Od 11.55 do 13.00 hod. mají zájemci z řad studentů možnost vyzkoušet si na vlastní kůži IQ-test. Test je společností Mensa ČR nabízen školám s herními kluby za zvýhodněnou cenu 90,- Kč za žáka, varianty testů respektují věk testovaných osob. Přihlášení je možné u třídního učitele, přihlášku na IQ test je třeba si vyzvednout v kanceláři školy (u studentů mladších 15 let je nutný podpis zákonného zástupce).

- Od 14.00 do ? (možný i pozdější příchod) jsou zváni ti studenti a vyučující, ktetří si osobně chtějí některé z her (více než 25 druhů!!!) vyzkoušet. S výkladem pravidel budou nápomocni někteří ze studentů Havlíčkova gymnázia a pan Václav Fořtík osobně.

DEN PLNÝ HER V RÁMCI DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA GHB ve středu dne 22. 11. 2006 od 13.00 do 17.00

Přijïte si zahrát, popovídat si s učiteli a studenty a poznat "otevřené" Havlíčkovo gymnázium a zdejší skvělé podmínky pro studium!

Jste srdečně zváni!